Zoufalý Macron svolává ‚velkou debatu‘ k nalezení cesty z revolty Žlutých vest

Evropská Unie, POLITIKA

15 Jan 2019

PARIS (AP) – Francouzský prezident Emmanuel Macron formálně zahajuje „velkou debatu“ ve snaze uklidnit hnutí Žlutých vest po týdnech protivládních protestů.

Macron v úterý zamířil do Grand Burgtheroulde, tj. do malého města v Normandii, kde se má sejít s asi 600 starosty a místními činiteli.

Některé skupiny protestujících žlutých vest volaly po demonstracích během jeho návštěvy v tomto městě.

Úřady vydaly v této oblasti dopravní zákazy a přístup sem je omezen jen na obyvatele a místní zaměstnance. Rovněž zde bude ohromná přítomnost bezpečnostních složek.

Macron tento týden vyslal „dopis Francouzům“ vybízející lidi, aby během tříměsíční „velké debaty“ vyjádřili své názory na celou řadu hospodářských a politických záležitostí.

Konzultace proběhnou formou místních shromáždění a na internetu. Tato debata se soustředí na daně, veřejné služby, klimatickou změnu a demokracii.

Tento francouzský vůdce, jehož popularita se loni propadla rekordně nízko, doufá, že tento proces mu pomůže uklidnit hněv nad jeho ekonomickou politikou.

Asi 84 000 lidí se podle francouzského ministerstva vnitra minulý víkend zúčastnilo nočního kola protivládních demonstrací po celé Francii.

Hnutí žlutých vest se objevilo v listopadu s nárůstem daní z dieselového paliva a rozrostlo se, aby zahrnulo požadavky na širší změny francouzské ekonomiky, které mají pomocí zbídačeným pracujícím. Protestující odsuzovali Macronovy pro-podnikatelské politiky, jako nadržující bohatým.

Toto hnutí se nazývá podle fluoreskujícího oděvu, který se vyžaduje nosit od francouzských motoristů, aby s sebou měli ve vozidlech.

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/01/15/desperate-macron-holds-grand-debate-find-way-out-yellow-vest-revolt/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Rubáš
2 let před

Francie je v rozkladu. V sociálním – no-go zóny, teror, nepříspůsobiví migranti. Také je v ekonomickém rozkladu. Její socialistická ekonomika nefunguje a dřív nebo později skolabuje, protože jí nejde reformovat. Francie bude první země, kde začne občanská válka. Lidé už nemají co ztratit. Proto jsou protesty tak agresivní.

https://www.epshark.cz/clanek/1518/ke-vcerejsimu-protestu-zlutych-vest