‘Zotavení’ Francie v jediném těžko uvěřitelném grafu

Nezařazené

Obchodování s francouzskými vládními dluhopisy je na rekordně nízké úrovni investory za riziko požadovaných výnosů, tj. už pod 1,5%, takže je těžké vyvracet, že tento s potížemi se potýkající socialistický národ je takto ‚oceněn‘ za to, že se buď zotavuje, nebo představuje nízké kreditní riziko … a čili zase díky Draghiho slibům (že vytiskne dost eur) a obrovitosti domácích bank, na ničem z toho ale nezáleží. Takže s tím, že nezaměstnanost je na rekordní výši, tak následující graf francouzského „zotavování“ ukazuje téměř rekordní míru bankrotů a téměř rekordně nízkou ziskovost. Ó, jaká krása socialismu … při tom se jádro Evropy dramaticky rozbíhá různými směry.

„Je tohle zotavení?“

*  *  *

Rozšiřující se rozestup v popularitě mezi Angelou Merkel z Německa a Francoisem Hollandem z Francie odráží rozdílnou ekonomickou výkonnost těchto zemí.

Modré sloupečky rozdíl v míře nezaměstnanosti mezi zeměmi, okrová je míra souhlasu Merkelové, černá míra souhlasu Hollanda.

V červnu spadla podle Eurostatu míra nezaměstnanosti v Německu pod 5,1 procenta – nejlepší číslo od znovu sjednocení. To je polovina této míry ve Francii.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou na eshop.reformy.cz

Source: Maxime Sbaihi of Bloomberg Briefs ( @MxSba )

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček.

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2014-08-12/frances-recovery-1-hard-believe-chart

Čtěte také:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments