Žluté vesty už zničily 60 procent francouzských rychlostních kamer, naříká Macronova vláda

TECHNOLOGIE

10 Jan 2019

Ministr vnitra Emmanuela Macrona odhalil, že protestující ze Žlutých vest už zničili 60 procent francouzských rychlostních kamer.

„Téměř 60 procent radarů bylo do dneška vyřazeno, napadeno, zničeno,“ anti-globalistickým hnutím lamentoval Christophe Castaner, když těmto anti-globalistům nadával do „imbecilů“.

„Na sociálních sítích jsem viděl některé idioty ukazující se vedle vypálených radarů… Přál bych jim, aby se zítra museli potýkat s realitou smrti na silnici,“ zlořečil jim spolu se sliby „rozhodných akcí“ četníků – tj. francouzských polovojenských policejních sil.

Mnohé Žluté vesty, jejichž protesty vyrostly z odporu vůči „zelené“ dani z paliv – která byla tedy už zrušena – na kterou se pohlíželo jako neúměrně dopadajících na pracující třídy mimo metropole, vidí také v těch tisících rychlostních kamerách jen součást „systému vydřidušského vybírání výpalného“ konstruovaného spíše k tomu, aby se z něj daly vydírat další prachy pro stát, než aby zachraňoval životy, zvláště když se v roce 2018 na mnohých silnicích povolená rychlost snížila na 80 km/h.

Vydřeli si za rok 2017 více než miliardu eur na pokutách, říká bývalý soudní auditor a očekávalo se, že v roce 2019 to výrazně naroste.

Většina jich je znefunkčněných pomocí barvy, lepenky nebo jiného pokryvu spíše, než aby byly vypáleny, ale Castaner v tom má jasno, jsou to „blbci, nesvědomití, nelogičtí, když ve vypáleném radaru vidí trofej vítězství.“

Macronova vláda o nadcházející víkend očekává další kolo rozsáhlých protestů Žlutých vest, kdy ministerský předseda Edouard Philippe potvrdil, že v sobotu bude nasazeno 80 000 policistů a četníků včetně těch 5 000 v hlavním městě Paříži.

„Máme z těch denních násilností, kterých se dopouštějí extrémisté… obavy, očekáváme je a potrestáme je,“ sliboval Castaner.

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/01/10/macron-govt-yellow-vests-destroyed-60-percent-french-speed-cameras/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments