Žluté vesty protestují proti paktu Merkel-Macron o integraci obranné a zahraniční politiky

Evropská Unie, POLITIKA

Aktivisté německých Žlutých vest protestující proti podpisu smlouvy Emmanueala Macrona s Angelou Merkel, která má sloučit ekonomickou a obrannou politiku Francie s Německem v jakémsi prototypu tzv. „Suverénní Evropy“.

Německá Angela Merkel s francouzským Emmanuelem Macronem v úterý v Cáchách podepsali rozšíření Elyssejské smlouvy o Francouzsko-německém usmíření z roku 1963.

Tato smlouva podle Euroactivu předkládá integraci řady aspektů Francie a Německa včetně sloučení veřejných dopravních sítí a infrastruktur v hraničních regionech, vytvoření společné ekonomické oblasti a rozvoj sdílených sociálních a politických oblastí.

Nejkontroverznější na této dohodě je to, že obsahuje také plán na sdílení obranné a zahraniční politiky, když vychází z předchozích slibů Merkelové podpořit Macronovo volání po společné armádě EU.

Francouzský prezident Emmanuel Macron a německá kancléřka Angela Merkel si během podpisového ceremoniálu 22. ledna 2019 v radnici v západoněmeckých Cáchách vyměňují dohody o francouzsko-německém přátelství. (Photo by LUDOVIC MARIN/AFP/Getty Images)

Dr. Merkelová v úterý médiím řekla: „Zavázali jsme se zformovat společnou vojenskou kulturu a společný obranný průmysl, společnou linii a společnou politiku exportu zbraní. Když takto postupujeme, tak si přejeme přispět k rozvoji nové celoevropské armády.

„A to bude fungovat jedině, když zkoordinuje zároveň s tím své zahraniční politiky.“

Podepsali to s úmyslem vyslat poselství Euroskeptikům, že tito dva vůdci EU budou pokračovat ve svém úsilí o další integraci nejen EU, ale i svých vlastních zemí.

(Photo by PATRIK STOLLARZ/AFP/Getty Images)

Výběr německého středověkého města Cáchy, které leží na hranicích s Belgií a Holandskem, má značný význam, jelikož jde o sídlo a pohřebiště Franckého velkovládce a prvního Císaře Svaté Říše Římské dnes přezdívaného „Otec Evropy“ protože v 9. století ujařmil ohromnou část kontinentu.

Z Německa se shromáždila spousta Žlutých vest a jeden z nich, Henrik, řekl Sky News: „Jsme tu, abychom protestovali proti Macronovi a Merkelové, kvůli způsobu, jakým mění Evropu.“

„Tohle přeci není idea žádné Evropy. Evropa je ekonomická platforma, kde každý může spolupracovat s každým, ne nějaká taková €Uropa, kde nám, co máme dělat, budou přikazovat nějací Führeři.“

„Země mají právo říkat, jestli chtějí tohle nebo ono, a ne žádná Evropa.“

„Jsem proti způsobu, jakým zrovna teď Evropa funguje. Tohle není způsob, jakým funguje demokracie,“ dodal Henrik.

Francouzi oblečení do žlutých dobře viditelných vest začali s protesty proti Macronově progresivním globalistickým reformám koncem listopadu, kdy se toto hnutí už šíří i do dalších částí Evropy a do Kanady.

„Nemyslím si, že by Žluté vesty byly jen francouzský projekt – je to celosvětový projekt,“ řekl Henrik, když vysvětloval, jak toto hnutí sjednocuje lidi celého světa, „kteří už nechtějí, aby elity pořád i dále chudáky a střední třídu obíraly o peníze.“

„Jsme tu, abychom řekli, že tohle je naše právo, tohle je naše země a budeme to my, kdo řekne, co se v ní bude dít,“ dodal Henrik.

Macron s Merkelkou zaujali postoj, jako by byli vůdci celé EU, když francouzský prezident koncem loňského roku vyhlásil, že tato „Franko-Germánská dvojka“ se stane „srdcem“ Evropy, když jako jádro své strategie zformuje celoevropskou armádu EU.

LUDOVIC MARIN/AFP/Getty

22 Jan 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/01/22/german-yellow-vests-protest-merkel-macron-sign-treaty-joint-defence/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments