Zlořečení „hluboce zkorumpované“ EU kvůli nadcházející průlomové investiční dohodě s Čínou

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Na rozdíl od EU americký Kongres v červnu 2019 schválil Zákona o lidských právech Ujgurů a 22. září 2020 Sněmovna reprezentantů USA schválila Zákon o prevenci nucené práce Ujgurů.

Jak uvedla Judith Bergman z Gatestonova institutu, USA uvalily sankce na nejméně 28 čínských činitelů za aktivity v Xinjiangu. Do tohoto seznamu patří i vysocí činitelé Čínské komunistické strany (ČKS), jako tajemník strany Autonomní ujgurské oblasti Xinjiang (XUAR) Chen Quanguo, který v regionu uskutečňuje čínskou vládní politiku. Je to rovněž současný první politický komisař XPCC, kdy v této roli uplatňuje kontrolu nad uvedenou entitou. Podle amerického ministerstva financí:

„XPCC je polovojenská organizace v XUAR, která je podřízená Čínské komunistické straně (CCP). XPCC zvyšuje vnitřní kontrolu nad regionem prosazováním čínského vidění ekonomického rozvoje v XUAR, které zdůrazňuje podřízenost centrálnímu plánování a čerpání zdrojů. Struktura XPCC obnáší vojenskou organizaci se 14 divizemi sestávající z tuctů regimentů (Chen Quanguo) a má neblaze proslulou historii zintenzivňování bezpečnostních operací v Tibetské autonomní oblasti, kam byla vyslána, než přišla do Xinjiangu…“

Mezitím Evropská rada sestávající z hlav členských států EU, v současnosti pod předsednictvím Německa, nejspíš od Číny nebude nic chtít natožpak, aby ji sankcionovala nebo udělala cokoliv, co by mohlo ohrozit její obchod s Evropou. Letos se Čína poprvé stala největším obchodním partnerem EU a předběhla tak USA.

Podstatné je to, že EU nechce ohrozit finalizaci Komplexní dohody EU-Čína o investicích, o jejíž realizaci EU s Čínou usilují už sedm let.

Jak hlásí South China Morning Post (SCMP), Čína a EU by měly onu dohodu dokončit tento týden, kdy 27 zemí tohoto obchodního bloku jednohlasně i přes dřívější výhrady dohodu schvaluje.

Diplomat EU se znalostí oněch diskusí v pondělí řekl, že zástupci členských států EU dostali zprávu od vyjednavačů EU, kteří „referovali o nedávném pozitivním vývoji jednání s Čínou včetně pracovních standardů.“

Vyjednavači „široce přivítali poslední pokrok v rozhovorech EU-Čína,“ řekl diplomat.

„Po čtyřech letech s Donaldem Trumpem vysílá EU jasné poselství, že ohledně Číny půjde svou vlastní cestou,“ řek Noah Barkin, specialista na vztahy EU-Čína u výzkumné firmy Rhodium Group.

„To nezničí transatlantickou spolupráci s Bidenem, ale předvede, jak těžké to bude. Velkým vítězem, uzavře-li se ta smlouva, se stane Peking.“

Ředitel Evropského programu ve Washingtonu sídlícího Carnegieho nadace pro mezinárodní mír Erik Brattberg řekl, že „snaha EU uzavřít tu dohodu v poslední minutě Washingtonu už zvedla obočí,“ s dodatkem:

„To podvrací věrohodnost výzvy EU ke společné transatlantické strategii s USA vůči Číně ještě předtím, než nastoupí nová Bidenova administrativa.“

Jednohlasná podpora z členských států EU přichází i přesto, že Francie a Polsko předtím k této dohodě vyjádřily výhrady.

Ministerský delegát, co má na starosti obchodování na francouzském ministerstvu zahraničí, Franck Riester minulý týden řekl, že jestli se EU nepodaří zrušit nucenou práci, tak „nemůžeme v Číně zařizovat investice.“

Polský ministr zahraničí Zbigniew Rau také varoval, že Evropa by potřebovala více konzultací a transparentnosti, aby uspokojila své transatlantické spojence.

Brusel, když s touto dohodou postupuje vpřed, také zavírá oči nad chabě zastíraným varováním od Jaka Sullivana, Bidenem jmenovaného národně bezpečnostního poradce, který řekl, že Bidenova administrativa „by uvítala brzké konzultace s evropskými partnery“ týkající se obav z čínských ekonomických praktik.

Proslulý proti-čínský jestřáb a miliardář spekulativních fondů Kyle Bass to stručně shrnul: „Evropa je hluboce zkorumpovaná čínskými penězi, takže ta dohoda je hotová věc.“

Stručně řečeno, EU je ochotná zavírat oči nad vším a čímkoliv, co Čína páchá proti světu v zájmu peněz proudících do tohoto krachujícího superstátu.

Bude-li dohoda dosažena, tak půjde tvrdě v patách čínskému úspěchu s vytvořením Regionálního ekonomického partnerství s 14 dalšími asijsko-pacifickými zeměmi a s po-Brexitovou dohodou s Británií.

BY TYLER DURDEN

MONDAY, DEC 28, 2020 – 23:20

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/bass-blasts-deeply-corrupt-eu-over-imminent-landmark-china-investment-deal

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lada Vondra
1 rok před

Čínští představitelé celkem racionálně reagují na protičínskou propagandu ohledně nucené práce ujgurských obyvatel tím, že poukazují na absenci podpory západních států na půdě OSN ze strany muslimských zemí, když se má hlasovat o rezoluci odsuzující Čínu za nucené práce. Dokonce čínská média uvádí, že po inspekci ujgurské autonomní oblasti představiteli z muslimských zemí, se jim nyní tyto země omlouvají, že se nechaly zatáhnout do protičínské propagandy organizované západními zeměmi.