Zemský německý ministr financí spáchal sebevraždu ze zoufalství nad ekonomickými dopady koronavirové odstávky ekonomiky

EKONOMIKA, Evropská Unie

Ministr financí Thoma Schaefer byl v sobotu poblíž Frankfurtu nalezen mrtvý, když se podle zpráv údajně zabil z hrůzy nad dopady koronavirové krize na německou ekonomiku. Bylo mu 54.

Úřady potvrdily, že stranický kolega Angely Merkel Schaefer byl v sobotu u Frankfurtu nalezen mrtvý po zjevné sebevraždě u železniční trati v Hochheimu u Frankfurtu.

Přítomnost zesnulého na trati byla nejdříve ohlášena svědky záchranářům, kteří původně nemohli tělo identifikovat kvůli rozsahu zranění.

Úřady uvádí, že ministr spolkové země Hesensko Schaefer, ženatý otec dvou potomků, se podle zpráv očitých svědků i podle jejich vyšetřování zjevně zabil sám.

V neděli zemský premiér Volker Bouffier poukazoval, že Schaefer byl z koronavirové krize „zoufalý“.

„Jsme šokováni a zíráme na to jako na neuvěřitelné, a především je nám to nesmírně líto,“ uvedl v prohlášení Bouffier.

Bouffier řekl, že Schaefer, který byl členem Křesťanskodemokratické unie Angely Merkelové, dřel „dnem i nocí“, aby pomohl korporacím a pracovníkům poradit si s ekonomickými dopady pandemie COVID-19.

Bouffier dodal, že panu Schaeferovi dělalo starosti, „zda bude možno během koronavirové krize splnit ohromná očekávání obyvatelstva, zvláště ohledně finanční pomoci.“

„Musím se domnívat, že ho tyto starosti zdrtily,“ řekl Bouffier.

„Zjevně nenacházel východisko. Byl tak zoufalý, že nás opustil.“

Schaefer známý jako populární a uznávaný byl považován za možného vůdce a nástupce Bouffiera.

Odcházející vůdkyně CDU Annegret Kramp-Karrenbauer řekla, že Schaeferova smrt byla v CDU pro všechny „šokem“. „Jsme po těch zprávách smutní a naštvaní,“ řekla.

I sama Merkelová pracuje z domova, neboť přišla do kontaktu s infikovaným doktorem. Kancléřka však byla zatím testována negativně.

Spolková vláda i zemské vlády v Německu vypracovaly ohromné záchranné balíčky, aby ztlumily dopady ekonomického výpadku. Poslední dnešní čísla ze země ukazují 57 298 případů s 455 mrtvými.

March 30, 2020 Baxter Dmitry News,

Zdroj: https://newspunch.com/german-finance-minister-commits-suicide-despair-economic-impact-coronavirus-shutdown/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments