Zelenost a obohacení uprchlíky vyznávající vůdci vítězí jak v Německu, tak v USA

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA, Světová

V Německu jako nástupce Merkelové do svého čela zvolila vládnoucí strana CDU Armina Lascheta.

Armin Laschet se účastní tiskové konference v německé metropoli Berlíně, 25. února 2020. /Xinhua

Laschetovo vítězství proti pravicovému Friedrichovi Merzovi, hlasitému kritikovi kancléřky, bylo v pohodě s 521 hlasy oproti 466. Je to premiér zemské vlády Severního Porýní-Vestfálska představující neuchylující se pokračování v politice Merkelové v domácí i zahraniční politice. Je mírně Zelený, ale ne úplný Gretén – je schopen přežít, když trochu funguje průmysl.

Zelení, třetí nejsilnější strana v zemi, ho mají rádi a těší se na spolupráci s ním. A to nejen kvůli jeho ekologickému vyznání, ale i kvůli jeho lásce k přistěhovalcům. Doma má přezdívku „Turecký Armin“, tvrdě zastával otevření hranic Merkelovou. I teď tvrdí, že Němci se musí s uprchlíky integrovat: „Abychom udrželi společnost pohromadě, musíme být s nimi schopni integrace,“ vysvětluje.

Je to samozřejmě i nadšený eurofil: „„Německo, jak si ho představuji, je evropské Německo,“ říká.

Není ale moc dynamický. Proto jeho odpůrci upírají poslední naděje k tomu, že koalice CDU-CSU by mohla jako kandidáta na kancléře v zářiových volbách vybrat dynamického šéfa CSU Södera z Bavorska, který je v oblíbenosti mezi voliči daleko před Laschetem, nemá moc rád uprchlíky, je zdrženlivější k EU, k Zelenosti tomuto všemu.

Ale ta naděje není prý moc velká a Merkelismus představovaný Lachetem prý bude pokračovat i po Merkelové, až bude na podzim nahrazena novým kancléřem.

Viz např. tento zdroj.

Také v USA jde vývoj stejným směrem.

Prý zvolený prezident Joe Biden jako první, co v úřadě udělá, bude to, že pošle Kongresu ke schválení zákon, který nabídne občanství 11 milionům ilegálů v USA.

Zero Hedge k tomu píše:

Zvolený prezident Joe Biden okamžitě pošle Kongresu legislativní balíček, který otevře cestu k občanství asi 11 milionům ilegálních imigrantů, uvádí Los Angeles Times s odvoláním na „aktivisty za práva imigrantů, co o tom komunikují s přebíracím týmem Biden-Harris.“

Tento zákon též zkrátí cestu k občanství statisícům dalších lidí žijících ve Spojených státech se stavem dočasné ochrany anebo kvalifikovaných podle programu Ochranné aktivity pro dětské příchozí (DACA), kteří byli do USA přivedeni jako děti.

A v tom, co Times nazývá „ohromnou odchylkou od mnoha předchozích imigračních zákonů jak za administrativ Demokratů, tak za Republikánů,“ by Bidenův plán neměl obsahovat jakákoliv opatření ochrany hranic a bezpečnostních opatření, uvádí Mariela Hincapié, výkonná ředitelka Centra pro národní imigrační zákony při Fondu imigrační spravedlnosti, kterou o podrobnostech informoval Bidenův personál.

O dalších podrobnostech se dočtete v článku Zero Hedge.

4 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments