Zákaz zbraní ve školách a kostelech odsoudí ke smrti další oběti

Nezařazené

Den před útokem v Newtownu schválili v Michiganu skryté nošení zbraní do škol, kostelů, nebo na stadiony. Republikánský (!) guvernér Snyder tento zákon vetoval hned po tom, co ke střelbě v tamější škole došlo. Další, který bude mít společně s Obamou a dalšími podobnými politiky jednou více krve na svých rukou, než vůbec tuší.

Pokud by ten zákon existoval už dřív, měli ve škole v Newtownu šanci na podstatně menší počet obětí. Prvním obětem by nezabránili, protože na straně útočníka je vždy jím vybraný moment překvapení. Ihned po prvních výstřelech ale měli za předpokladu, že by alespoň část personálu byla skrytě ozbrojena, velkou šanci na likvidaci pachatele a tím uchránění možná i většiny z celkového počtu obětí. Takhle tam byli všichni jak ovce na porážku, čekající jen na to, zda si střelec vybere někoho jiného, než je.

Jsem si jistý tím, že medializace podobných tragédií slouží politikům výhradně k tomu, aby mohli zase o kus omezit svobodu občanů. Jsem si jistý tím, že nejsou tak hloupí, aby věřili tomu, že v místech, kde zakážou nosit skrytě zbraně občanům, ubude útoků. Jsou si samozřejmě velmi dobře vědomi toho, že žádný pachatel na světě nikdy žádný zákon a pravidla hry „beze zbraní“ dodržovat nebude. Cíleně využívají podobných tragédií k tomu, aby mohli plakat v přímém přenosu do kamer, získali politické body a nějaké ty hlasy od v tu chvíli událostmi zdeptaných lidí, přičemž jediným jejich cílem je posílit skrze takové události svůj vliv a moc a omezit, ve zdánlivém zájmu všech, svobodu občanů.

Ruce si tak, jistě paradoxně pro různé pachatele dobra, mohou mnout především výrobci a prodejci zbraní. Není pro ně lepší reklama pro podporu prodeje zbraní v Americe, než výroky politiků, které mají za cíl prosazovat omezení držení palných zbraní. Alespoň že ti američtí svobodní občané mají rozum a vědí, že budoucí pachatelé podobných masakrů, kteří samozřejmě žádným politickým rozhodnutím ze světa nezmizí, na žádné zákony hledět nebudou a nechtějí se stát ovcí určenou k porážce dle volného výběru.

Pokud by zákon o možnosti nosit skrytě zbraň dle rozhodnutí občana platil nejen v Michiganu už dřív, měli daleko větší šanci na přežití jak oběti ve škole v Newtownu, tak například i na ostrově Utoya v Norsku. Rozhodnutí vetovat takové zákony pak nejsou v praxi ničím jiným, než bianko rozsudkem smrti nad dalšími budoucími zbytečnými obětmi. 

AKTUÁLNĚ NABÍZÍM TAKÉ ČLÁNEK:
Přímá demokracie je chiméra. Rovný volební hlas ji ubije k smrti

.

František Matějka vyšlo na:

Zákaz zbraní ve školách a kostelech odsoudí ke smrti další oběti

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments