Zákaz ruských energií by byl ‚historickým selháním‘, tvrdí Orbán

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Ty sankce by rovněž rozvrátily evropskou jednotu a uvrhly kontinent do ekonomické krize, píše Viktor Orbán v dopise publikovaném ve Financial Times.

Maďarský ministerský předseda Viktor Orbán ve čtvrtek odpoledne poslal dopis předsedkyni Evropské komise, přičemž nazval možné přijetí šestého balíčku sankcí proti Rusku historickým selháním, kdy detaily tohoto dopisu publikoval ve Financial Times.

Podle maďarského ministerského předsedy by plánovaný balíček vedl k dalšímu nárůstu břemene pro ty nejzranitelnější, přičemž EU nevynakládá žádné podstatné úsilí ke zmírnění těchto dopadů.

„Ani Maďarsko ani Evropská unie jako celek není ve stavu, kdy by mohla ustát a realizovat opatření navržená Komisí. Sankce by mohly být přijatelné, pokud by ve všech členských státech byly splněny nezbytné předběžné podmínky,“ uvedl v anglickém dopise včera poslaném maďarským ministerským předsedou Ursule von der Leyen v reakci na ve středu učiněné prohlášení této vůdkyně EU.

Předsedkyně Evropské komise tehdy řekla, že Evropská unie uvalí totální zákaz na dovozy a odstraní dovozy ropy z Ruska během maximálně šesti měsíců. Tento zákaz se vztahuje na všechny ruské dovozy jak námořní, tak přes ropovody, jak ropy, tak rafinovaných ropných produktů.

Ale podle Orbánova dopisu:

„Přijetí navržených sankcí bude vyžadovat ohromný rozvoj alternativní dodavatelské infrastruktury a úplnou reorganizaci našich rafinérských kapacit. Takové činnosti jsou časově náročné a vyžadují další investice navíc, takže právě proto je nelze financovat tržním způsobem. Omezení ruských fosilních paliv nebude možné bez ohromných a rychlých investic do naší energetické infrastruktury a urychlení zelené transformace. Avšak kvůli sankcím by nezbytné národní zdroje musely být přesměrování do fosilních investic navíc, přičemž Evropská unie pro nás má adekvátní financování jen na papíře.“

Dopis rovněž poukazuje, že ceny energií jsou v současnosti nejvyšší za 40 let, kdy sankce povedou k dalšímu nárůstu cen energií a k dalšímu nárůstu břemene pro ty nejzranitelnější, aniž by EU vynakládala dostatečné úsilí o zmírnění těchto dopadů.

Maďarský ministerský předseda píše, že si myslí, že nejdůležitější hodnotou při reakci Evropské unie na ruskou agresi na Ukrajině byla jednota unie. Jak ale zdůraznil, tento šestý balíček sankcí proti Rusku, který obsahuje energetické sankce, představující ohromné břemeno tuto jednotu podvrací.

Orbán dodal, že komise nesmí vytvořit situaci, která přinese více škod Maďarsku než Rusku.

Maďarsko není jedinou zemí odmítající energetické sankce proti Rusku, jsou to i Slovensko, Rakousko a Česká republika, které jsou vysoce na ruských energiích závislé, a proti těm sankcím buď promlouvají, nebo je zcela zavrhují.

May 06, 2022

editor: REMIX NEWS

author: DENES ALBERT

Náhledový obrázek maďarský ministerský předseda Viktor Orbán. (Facebook)

Zdroj: https://rmx.news/hungary/pm-orban-says-new-embargo-on-russia-would-be-a-historic-failure/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Zákaz ruských energií by byl ‚historickým selháním‘, tvrdí Orbán Může Západ Ukrajinskou válku využít k zastavení svého úpadku a k přechodu na Nový globální monetární řád? Bretton Woods III? Čína začíná nakupovat ruské uhlí a ropu za yuany Tyto grafy ukazují, jak ruská invaze dusí světové přírodní zdroje […]

[…] Zákaz ruských energií by byl ‚historickým selháním‘, tvrdí Orbán Viktor Orbán ultranacionalisty zařazen na seznam ‚nepřátel Ukrajiny‘ na zabití […]

[…] nemá za ruský plyn žádnou skutečnou alternativu, říká bývalý viceprezident Aramco Zákaz ruských energií by byl ‚historickým selháním‘, tvrdí Orbán Německo varuje před zákazem dovozů energie z Ruska, že nedostatek energie rozbije sociální […]