Žádná země nemůže mít výjimku z povinnosti přijímat migranty, káže papež František

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

ŘÍM – Papež František ve středu zjevně zaútočil na Maďarsko, když trval na tom, že „žádná země nemůže mít výjimku“ z povinnosti přijímat migranty.

V úterý maďarský ministerský předseda Viktor Orbán odmítl rozsudek Evropského soudního dvora, že jeho vláda „spáchala porušení své povinnosti“, aby zmírnila své imigrační zákony.

„Budeme dodržovat zavedený režim, i když nám Evropský soudní dvůr nařídí jej změnit,“ řekl v úterý Orbán na své tiskové konferenci na konci roku.

„Skutečností je, že musíme migranty zastavovat na svých hranicích,“ prohlásil. „To lze vyřešit jedinou věcí: změnou evropských azylových pravidel, ale tento proces ještě ani nezačal.“

Papež František ve středu ve své výzvě po týdenní generální audienci prohlásil, že všechny evropské národy se musí podílet na „důsledcích“ migračního fenoménu, k němuž dochází ve Středozemním moři.

„Během své návštěvy Kypru a Řecka jsem se mohl zase osobně dotknout zdrcené lidskosti uprchlíků a migrantů,“ konstatoval pontifik. „Rovněž jsem postřehl, jak pouze některé evropské země nesou většinu důsledků tohoto migračního fenoménu ve Středozemním moři, ač ve skutečnosti je nezbytností sdílená odpovědnost, ze které nemůže mít výjimku žádná země.“

Papež pochvalně poukázal na Itálii, zatímco naléhal na ostatní evropské země, aby se k ní přidaly.

Papež František se po generální audienci v Hale Pavla VI ve Vatikánu 22. prosince 2021 setkává s rodinou afghánských uprchlíků, která přišla z Lesbu. (FILIPPO MONTEFORTE/AFP via Getty Images)

„Zvláště díky šlechetné otevřenosti italských úřadů jsem mohl do Říma přivézt skupinu lidí, se kterými jsem se během své cesty setkal: někteří z nich jsou tu dnes mezi námi. Vítejte!“ řekl. „Protože Církev se o ně v nadcházejících měsících postará.“

„To je malý projev toho, že doufám, že to poslouží jako pobídka pro ostatní evropské země tak, aby mohly umožnit místním eklektickým komunitám, aby brali do své péče bratry a sestry, kteří potřebují být naléhavě přesídleni,“ dodal.

„Ve skutečnosti existuje spousta místních církví, náboženských kongregací a katolických organizací, které se těší, že je přivítají a doprovodí při plodné integraci. Vše, co je zapotřebí, jsou otevřené dveře!“ prohlásil.

Viktor Orbán během svého výkonu funkce ministerského předsedy trvá na suverenitě Maďarského národa, kdy zdůrazňuje právo Maďarského lidu rozhodnout o své vlastní imigrační politice, místo aby mu ji diktovala Evropská unie.

THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.

22 Dec 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/immigration/2021/12/22/pope-francis-no-country-can-exempt-itself-from-duty-to-take-in-migrants/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments