Žadatelé o azyl pořádají hladovku kvůli kvalitě zdarma v hotelu podávaného jídla

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Skupina žadatelů o azyl ubytovaných na náklady britských daňových poplatníků v hotelu Reading uspořádala hladovku na protest proti kvalitě zdarma jim podávaného jídla.

Jeden z migrantů vedoucích tuto hladovku Salahe Lakhdar tvrdí, že jídlo je nezdravé a porce příliš malé, což u některých migrantů způsobuje ztrátu na váze.

Lakhdar, který říkal, že v hotelu pobývá už tři měsíce, Sky News řekl: „Ti lidé už v tom hotelu bydlí devět měsíců, aniž by kamkoliv chodili, aniž by viděli rodinu, aniž by se setkávali s přáteli, aniž by vedli jakékoliv aktivity.

„Víme, že je to zlé pro všechny, i pro britské obyvatele, kterých si vážíme a přejeme jim vše nejlepší a doufáme, že to brzy pomine, ale je to velice zlé i pro tyto lidi,“ poukázal.

Tento 24letý migrant tvrdil, že někteří v hotelu mají kvůli tomu jídlu zdravotní potíže, s tvrzením, že „mnoho lidí“ kvůli tomu jídlu muselo do nemocnice.

Lakhdar řekl, že chce vidět od vlády „nějaké projevy“ toho, že jejich údajné utrpení bude posouzeno a že jejich azylové žádosti se zpracují.

Další nejmenovaná migrantka, která v hotelu přebývá se svou dcerou, řekla: „Je to bída, zdravé jídlo už nejedla přes pět měsíců, žádná zelenina, žádné čerstvé mléko, žádný sýr, žádná vejce, žádná ryba. Představte si dítě, které roste a potřebuje všechny ty proteiny a vápník, a ona nic z toho nemá.“

„Poprvé jsem ve svém životě pomýšlela na sebevraždu a je tam s námi spousta dalších lidí, co jsou na sebevraždu,“ dodala s poukazem, že její předchozí životní podmínky nemohly být tak zoufalé.

Firma Clearspring Ready Homes, která obsluhuje zádržná centra migrantů, řekla, že „Clearspring zajišťuje, že podle požadavků poskytuje tři jídla denně.“

„Našimi dodavateli poskytovaná služba podávání jídla se pravidelně kontroluje, aby se zajistilo, že poskytované splňuje požadované standardy a že v rámci těch revizí se zpětná vazba od našich azylantů bere v úvahu.“

V červenci vůdce Brexitu Nigel Farage odhalil skutečnost, že vláda během koronavirové krize ubytovává migranty v hotelích a dochází rekordnímu přívalu ilegálních migrantů na člunech.

Pan Farage později vládu ztrapnil odhalením, že jeden z migrantských hotelů byl ve vlastním obvodu ministryně vnitra Priti Patel.

Kromě finančních nákladů na ubytování migrantů odhadované na nejméně 4 miliardy liber za nadcházející rok, má ten systém ubytování v hotelích i určité násilné důsledky.

V červnu zahájil súdánský migrant uvnitř hotelu v Glasgow dýkový útok, při němž zranil šest lidí včetně policisty Davida Whyteho, jehož zranění bylo kritické.

Také tento útočník Badreddin Abadlla Adam si údajně na to jídlo, co dostával zdarma, stěžoval, když to občas sestávalo ze špaget nebo makaronů a sýra, což místní aktivisté považovali za „kulturně nepatřičné.“

Migranti si také už dlouho stěžují na to ubytování zdarma, které jim britští daňoví poplatníci poskytují. V září si skupina ilegálních súdánských migrantů stěžovala na své ubytování v upravených britských armádních kasárnách, přičemž médiím říkali, že „radši měli zůstat ve Francii.“

Jiní v táboře pořádali násilné protesty a hladovky.

V lednu byla zatčena skupina pěti žadatelů o azyl ve spojitosti s žhářským útokem na ubytovnu.

KURT ZINDULKA

14 Feb 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/02/14/alleged-asylum-seekers-stage-hunger-strike-over-quality-of-free-hotel-food/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
necemper
1 rok před

“stěžují na to ubytování zdarma, které jim britští daňoví poplatníci poskytují”: Soroš by ho měl zaplatit, ne daňoví poplatníci.
Lépe by ale bylo vrátit všechny slimáky do původních zemí bez možnosti návratu, což by ale uskutečnily jen pro-lidové strany.