Záchrana migrantů je důležitější než nějaké podružné problémky s koronavirem, káže osvícená doktorka z neziskovky

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Lékařka pracující na palubě lodi neziskovky provozující přívoz migrantů tvrdí, že sbírání migrantů ve Středozemním moři je daleko důležitější záležitostí než starosti s wuhanským koronavirem.

Italská lékařka Caterina Ciufegni, která pracuje pro německou neziskovku dovážející migranty Sea-Eye, shazuje význam obav z infekce koronavirem. Říká: „Když máte před sebou lidi, kteří uprchli před mučením, tak nějaký koronavirus zaujme až druhé místo. To je myslím riziko, které už všichni akceptujeme.“

Když tato 35letá velikánka evropských hodnot mluvila s italskými novinami La Republicca, tak přiznala, že posádka lodi Alan Kurdi na sobě nemá ochranné masky, když je pohromadě, o čemž říká, že by to nebylo možné.

„Alan Kurdi je maličká lodička, spousta z nás bydlí v té samé kabině. Když jsme ale s migranty, tak masky a rukavice nosíme. Včera v noci nám italská Pohraniční stráž dodala osobní ochranné pomůcky, léky a jídlo,“ řekla.

Podle Ciufegni nikdo z 149 migrantů na palubě, které toto plavidlo naložilo u severoafrického pobřeží, nevykazuje příznaky či symptomy tohoto čínského viru. Doktorka potvrdila, že více než polovina přichází z Bangladéše a zbytek je z Maroka, Alžírska, Čadu, Súdánu, Ghany a Sýrie.

„Kromě potíží, jako bolesti hlavy, mořské nemoci, bolesti v zádech – které jsou u těch, co se přeplavili, velice běžné – neměli žádné symptomy na COVID-19: nikdo neměl horečku, kašel nebo dýchací potíže, ač byli na palubě vystaveni větru,“ řekla.

Italská vláda je však odmítla vylodit a loď zůstává u pobřeží Sicílie. Posádka a migranti musí být přemístěni na jiné plavidlo do karantény.

Dr. Ciufegni rovněž uvedla, že migranti jsou dobře obeznámeni s epidemií koronaviru v Itálii, když řekla: „Když jsme je sbírali, okamžitě se na COVID-19 ptali. Jdou to lidé, kteří utekli i z vězení; nějaká virus je určitě nezastaví.“

Itálie minulý týden oznámila, že pro migrační přívozy neziskovek kvůli koronaviru zavře všechny přístavy. Většina neziskovek po propuknutí epidemie nechává svá plavidla v přístavech, kdy Sea-Eye je jedinou, jejíž lodi operují i během pandemie.

Sea-Eye via AP

CHRIS TOMLINSON

15 Apr 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/04/15/ngo-doctor-rescuing-migrants-more-important-coronavirus-worries/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments