Za útoky z 11. září stála Saudská Arábie (uniklý oficiální závěr vyšetřovací komise)

Nezařazené

Poznámka redakce: Reformy.cz dlouhodobě upozorňují na to, že za teroristickými útoky 11. září nestála Al-Káida, ale jednalo se o rozsáhlou operaci pod falešnou vlajkou. I tak jsou pro nás nově odhalené informace dosti šokující. Pozadí útoků jsme se souhrnně věnovali v článku: 11. září 2001 jako příležitost na vytvoření Nového světového řádu, Válečná propaganda z Blízkého východu – velký obrázek a v článku Boj o svobodu nebo o dolary?

Klíčové je podle nás nové odhalení přímého zapojení šéfa saúdskoarabské rozvědky a někdejšího velvyslance v USA Bandara bin Sultana do útoků a jeho dlouhodobé přátelství s rodinou Bushů. Bandar byl jeden z nejviditelnějších podporovatelů útoků USA v Iráků i Sýrii a ještě na podzim tohoto roku se snažil tajně vyjednávat s ruským prezidentem Putinem o stažení ruské podpory Sýrii. Je zřejmé, že skutečnost, že 15 útočníků z 19 bylo ze Saúdské Arábie, není žádná náhoda. President Bush dle informací z The New York Post osobně nařídil vyjmutí 28 stran z oficiální vyšetřovací zprávy. Jejich kompletní únik na veřejnost je podle nás pouze otázka času. Způsobí tyto informace v USA revoluci nebo to bude něco s čím se americká veřejnost nedokáže vyrovnat a raději bude celou věc ignorovat?

Republikánští kongresmani Walter Jones a Stephen Lynch prohlásili po přečtení 28 tajných stran oficiální vyšetřovací zprávy, že jsou zcela šokování rozsahem zapojení cizí vlády do útoků 11. září 2001. Oba kongresmani představili 9. září v Kongresu USA rezoluci 428, která žádá Obamu, aby odtajnil celou vyšetřovací zprávu k 11. září. V reportáží CNN redaktor Piers Morgan rozebírá tuto rezoluci s kongresmanem Lynchem.

The New York Post vydal před Vánoci článek od Paula Sperryho z Hoover Institution o tom, že únik 28 stránek z oficiální zprávy vyšetřovací komise k 11. září podává nezvratné důkazy o zapojení vládních činitelů, diplomatů a tajných služeb Saúdské Arábie do teroristických útoků. Do útoků bylo podle reportu přímo zapojeno Saúdské velvyslanectví ve Washingtonu a konzulát v Los Angeles, což znamená, že se nejednalo o teroristický útok, ale o vyhlášení války. O odtajnění dokumentů se již v americkém Kongresu jednalo 2. prosince, ale ještě není jisté, zda získá podporu většiny členů.

Kongresman Jones prohlásil: „12 let poté, co USA utrpělo tento příšerný útok, mají rodiny obětí právo vědět všechny fakta týkající se toho tragického dne. Navíc mají tyto informaci zásadní vliv na naší zahraniční politiku a měly by být k dispozici všem Američanům.“

Vít Jedlička je předseda Reformy.cz o.s.

Související:

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
49 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments