Za tři dny bojů s policií ve švédské no-go zóně nikdo nemůže, neboť ani skvělé švédské policii se nepovedlo nikoho obvinit

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Ani po dvou měsících po bouřích, které zmítaly „zranitelnou“ oblastí, čili no-go zónou, místní policie v Kronogården v Trollhättan ještě nestihla kohokoliv ze zúčastněných v těch bouřích obvinit a stíhat.

V průběhu bouří 8, 9 a 12 prosince, kdy gangy mladíků útočily na policii, a jednomu policistovi rozbili lebku lahví, došlo nejméně k 18 zločinům. Útočilo se ale i na běžnou veřejnost a standardně se zapalovala auta, hlásí vysílač SVT.

Pořád ještě probíhají dvě vyšetřování, zatímco to třetí bylo už uzavřeno. Podle vyšetřovatele Fredrika Braxe, má sice policie spoustu videí, která zkoumají, ale většina zapojených měla masky, takže identifikace pachatelů se ukázala být obtížná.

Jen jeden muž, který napadl policistu, byl během bouří obviněn z nějakého zločinu, ten ale nebyl obviněn, že by se zúčastnil těch bouří samotných.

Pole policie zažila loni v prosinci oblast Kronogården 21 násilných incidentů popisovaných jako „velice závažné povahy“.

Policie o současném stavu této oblasti vydala prohlášení, v němž se praví: „Nyní už několik let pravidelně dochází k útokům proti policii a proti jiným silám nouzového zásahu. Provádí je pyrotechnickými raketami a tzv. petardami.“

„Ti útočníci to vždy páchají ve velkých skupinách s kapucami a s šátky na tváři, takže je obtížené je identifikovat, i když jsou nafilmovaní našimi kamerami na těle. K útokům obvykle dochází ve tmě a přichází z několika směrů páchané rychle přebíhajícími mladými lidmi,“ dodávají.

Na útocích na policii v Kronogården není nic nového. V roce 2017 při další bouři probíhající několik nocí napadal policisty dav až 100 lidí.

Komunikační důstojník města Trollhattan Peter Asp tvrdil, že tyto bouře vypukly kvůli rivalitě různých gangů a že za nimi stojí migranti převážně ze Somálska.

No-go zóny jsou ve Švédsku už trvale závažným problémem, kdy zpráva z června loňského roku poukazovala, že nejméně 23 oblastí je považováno za „zvláště zranitelné“, kdy na seznamu veškerých těch tzv. zranitelných oblastí je celkem 61 míst.

ONATHAN NACKSTRAND/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

28 Feb 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/02/28/none-held-responsible-three-day-swedish-no-go-zone-riot/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments