Za svůj úspěch KSČM nemůže. Věnovali jsme jim 22 let chyb

Nezařazené

Události v roce 1989 nebyly žádnou revolucí ani převratem, ale domluvenou výměnou politického vlivu za vliv ekonomický a absolutní beztrestnost za 40 let totality. Měli jsme ale alespoň šanci. A tu jsme propásli.

V roce 1989 měla KSČ 1.701.085 členů a kandidátů strany. V polovině roku 1990 to bylo už jen 756.120 členů a vloni její nástupnická organizace disponovala základnou o počtu 56.763 lidí. Leckoho může těšit, že v letošních krajských a senátních volbách došlo v důsledku nespokojenosti občanů u nás k odlivu obrovského počtu hlasů od parlamentních stran k neparlamentním. S ohledem na účast ve volbách, tedy spíše neúčast, dokazující negativní vztah lidí k politice a důvěru v možnost vybrat si své zástupce, však získali komunisté takový vliv, že ten odliv nemá na budoucí reálnou politiku minimálně na krajích žádný pozitvní vliv.

Komunisté pro svůj úspěch neudělali vůbec nic. Nemuseli. Stačilo být a čekat. Čekat bez rozdílu vedení tohoto státu za dvaadvacet let na nezaměstnanost, zvyšování daní, aroganci vůči voličům, stále složitější a zaplevelenou legislativu, nebo vzrůstající počet lidí závislých svou výplatou nebo dávkou či podporou různého názvu na státu. Politici, kteří tu pod deštníkem vábničky sociální státu budují už dvaadvacet let pečovatelský systém, totiž ve svých mocenských úvahách zcela zapomněli na to, že zákon o zachování energie, aplikovaný do běžného života, funguje bez rozdílu toho, co si na papír napíšou. Zapomněli na to, že když svými kroky vytvoří armádu lidí závislých na práci ve veřejném sektoru, penězích z veřejné kasy na svůj plat, nebo na dávkách, podporách, příspěvcích a dotacích všeho druhu, vytvoří zároveň přibližně stejný počet lidí, kteří budou volit tak, aby o to své nepřišli. Pak stačí v důsledku předchozích chyb zvednout daně a přiškrtit výdaje ve veřejném sektoru a máte z armády voličů různou formou závislých, která Vám šla v předchozí době na ruku, armádu voličů proti Vám.

Komunisté za svůj úspěch nemohou. Každý hlas pro ně je hlasem zadarmo získaným za dvaadvacet let vlády jiných. Dvaadvacet let chyb, které jim poskytli na náš stále se v deficitu prohlubující účet politici, kteří se od komunistů ve svém uvažování a praktické politice, kromě pracovních táborů, nakonec zase tak moc nelišili.  


František Matějka vyšlo na:

Za svůj úspěch KSČM nemůže. Věnovali jsme jim 22 let chyb

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments