Za jeden den připlulo na italský ostrov 1 200 migrantů, nejvíce za celý rok

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

ŘÍM (AP) – Přes 1 200 migrantů dorazilo v neděli během 12 hodin v několika vetchých přeplněných rybářských člunech a maličký italský ostrov, neboť pašeráci lidí využili klidného moře a teplého počasí, aby sem vyslali řadu plavidel, řekl místní starosta.

První migranti dorazili na Lampedusu v 5 h ráno, řekl televizi Sky TG24 zdejší starosta Salvatore Martello v 5 h odpoledne. To byl největší počet vyloďujících se migrantů za letošní rok během jediného dne do italského přístavu.

„Říkal jsem, vše, čeho je třeba, je den s dobrým počasím, a máme tu všechny ty čluny,“ řekl Martello. Vyzýval premiéra Maria Draghiho, aby zařadil migraci do vládní agendy, i když jeho vláda se tvrdě soustřeďuje na vedení italské ekonomiky a sociální zotavení z pandemie.

Do pozdního odpoledne se na ostrově vylodilo nejméně devět člunů, když zde je pro vyloděné migranty centrum pro zahajování azylového řízení.

Italské noviny hlásí, že italská pobřežní stráž a celní služba, když je spatřila na moři několik mil od břehu, tak ta plavidla na Lampedusu doprovodila. Tento ostrov žijící z turistiky a rybolovu je blíže k severní Africe než italská pevnina.

Sicilské noviny Il Giornale di Sicilia uvedly, že dorazili na dřevěných nebo kovových člunech. Řada migrantů byla podle zpráv z Bangladéše a Tuniska. Většina dopravených na Lampedusu byli muži, ale bylo tam pár žen i dětí včetně novorozence, tvrdily noviny.

Koncem jara, kdy je počasí obecně hezké, vypravili libyjští pašeráci migrantů k evropským břehům řadu pro moře nezpůsobilých plavidel. V posledních letech vždy, kdy bylo moře klidné, došlo k vzepětí počtu připluvších migrantů buď zachráněných na moři, eskortovaných vojenskými plavidla nebo se bez pomocí přímo plavících na italské břehy. V minulých letech během jediného dne připlouvalo denně několik tisíc migrantů.

Pravicový vůdce Matteo Salvini, jehož anti-migrační strana Liga je součástí Draghiho koaliční vlády, tlačil na Draghiho, aby s tím něco dělal.

„Schůzka s Draghim je nutná, když jsou miliony Italů v těžkostech, tak si nemůžeme dovolit tisíce ilegálních migrantů,“ tweetnul Salvini. Dodal, že letos zatím dorazilo asi 12 000 migrantů, mnoho z nich v posledních týdnech.

Posledních několik vlád před Draghim se převážně marně dožadovalo, aby si více migrantů vyloděných v Itálii braly ostatní evropské země. Mnoho z těchto migrantů včetně těch zachráněných na moři čluny charit, nákladními loděmi nebo vojenskými plavidly ve vodách severně od Libye jsou ekonomičtí migranti, u kterých není pravděpodobné, že by azyl dostali.

Jelikož má Italie zatím jen málo smluv o repatriaci se zeměmi, jejichž občané žádají o azyl, mnoho migrantů nakonec ale stejně zůstane v Evropě, kdy někteří směřují do jiných zemí severně od Itálie.

BREITBART LONDON

9 May 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/05/09/1200-migrants-reach-italian-island-highest-number-single-day-all-year/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
1 rok před

Situace není dobrá. Mnoho politiků stále ještě nechce vystřízlivět z merkelovského migračního opojení. Tito politici nábožně naslouchají vůdcům neziskovek, které úzce spolupracují s předáky pašeráckých gangů, jejichž cílem je postupně přestěhovat všechno obyvatelstvo Afriky do Evropy. Tento šílený plán je zastřešen patronskou činností špiček EU.

Pavel Molík
1 rok před

Každé přijetí migračních nájezdníků v Evropě je zároveň pozvánkou pro další potenciální migranty, kteří uvěřili pohádkám náborářů z neziskovek a pašeráckých gangů o bezpracném životě v maximálním luxusu, který jim budou poskytovat Evropané. Tedy s každou várkou nových migrantů se Evropa dál potápí do migrační žumpy.