Vyřízení Christine Lagarde jako Dominique Strauss-Kahna: Šéfová MMF formálně obviněna ve vyšetřování podvodu

Nezařazené

Ach, ty hrůzy evropské mocenské politiky.

Den poté, co Francie odhalila svou novou vládu, tak je tu osoba, která s takovou lačností nastoupila po Dominique Strauss-Kahnovi (DSK) po jeho neblaze proslulém a s okázalou choreografií zinscenovaném pádu ze slávy a presidentování MMF (ani nemluvě o vykolejení jeho ambicí na francouzského presidenta, což dalo zelenou Hollandovi, aby se stal nejhorším presidentem, jakého kdy Francie měla), a tato žena Christine Lagarde sama stojí před odrovnáním ve stylu DSK poté, co si „kdosi“ zřejmě pořádně posvítil na tuto bývalou francouzskou ministryni.

Před několika hodinami udeřila zpráva, že francouzský soud zahájil proti Christine Lagarde, šéfové Mezinárodního měnového fondu formální vyšetřování kvůli nedbalosti při vyšetřování korupce ještě z dob, kdy byla ministryní financí. Buďte si jisti, že tento vývoje je těžko šokem: vzpomeňte, že to bylo více než před rokem, když „Do bytu Lagarde z MMF vpadla razie kvůli francouzskému vyšetřování ‚škodného‘,“ kdy i její vzestup k šéfování MMF byl poset četnými domněnkami o nepatřičném jednání včetně záležitosti Tapie. Avšak dosud byly takovéto vnější intervence mimo pozornost a určitě se neeskalovaly do ničeho formálního či oficiálního. Avšak teď už to vypadá, že čas této Madame se naplnil, i když Lagarde s tím zatím nic nedělala.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou na eshop.reformy.cz

Z WSJ:

Paní Lagarde potvrdila v prohlášení tento soudní výnos, řekla ale, že „nemá opodstatnění“ s dodatkem, že to napadne u vyššího soudu. Řekla, že ve středu se vrací do Washingtonu, a že o posledním vývoji informuje představenstvo MMF.

Toto vyšetřování je součástí komplexního, dlouhodobého šetření o údajném zneužívání státních fondů. Případ vychází z rozhodnutí z roku 2008 o použití arbitráže k vyřešení sporu s magnátem z businessu Bernardem Tapiem. Arbitrážní panel panu Tapiemu přiřknul €420 milionů.

„Magistrát tohoto soudního dvora republiky se rozhodl proti mně zahájit formální vyšetřování,“ řekl v prohlášení paní Lagarde. „Po třech letech procedurálních úkonů přežila jen domněnka, že jsem neúmyslně nebo z nepozornosti mohla pochybit tím, že jsem tuto arbitráž, která ukončila dlouho se táhnoucí proces s Tapiem, nezablokovala,“ dodala.

Bloomberg dodává:

MMF vydal prohlášení, když bylo proti jeho výkonné ředitelce Christine Lagarde zahájeno formální vyšetřování kvůli její roli v arbitrážním případu během časů, kdy byla francouzskou ministryní financí.

Mluvčí MMF Gerry Rice: „Teď se vrací zpět do Washingtonu a samozřejmě o tom co nejdříve poreferuje představenstvu. Do té doby nemáme žádné komentáře.“

Bez ohledu na všechna překrucování kolem je to teď všechno o první ženě presidentující MMF, jejíž odchod přichází pomocí stejné pomůcky, jako její vzestup.

Jedinou otázkou je, koho a proč naštvala její politika za poslední tři roky, a kdo ji nahradí. A nejdůležitější je to, co bezprostředně nadcházející posuv na vrcholku MMF naznačuje po včerejším nadhozu od Výboru pro zahraniční záležitosti (CFR), když tento navrhl, že je čas pro Bernakeho systém rozhazování peněz. Konec konců, by mohlo být zapotřebí ještě poslušnější loutky jako hlavy měnového fondu, pokud se tak idiotský plán vůbec tak říkajíc bude moci odlepit od země.

Poznámka pro české čtenáře: Nové návrhy CFR se nahrubo týkají toho, že centrální banky by mohly regulovat ekonomiku o něco příměji s větší kontrolou nad přerozdělováním ve společnosti tím, že by svými nově natištěnými penězi nezvýhodňovaly jen banky, nýbrž i přímo spotřebitele s patřičnou protekcí – ty správné podniky, správné skupiny obyvatelstva, správné programy…

Co se týče Lagarde, věříme, že ona a Angelo Mozillo budou mít dost času, aby si měnili tipy na dosažení falešného opálení, když bude na dlouhém bezstarostném důchodu.

A tak bude Bill z „Kill Bill“ konečně zabit.

Zdroj: zerohedge.com

Čtěte také:

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
21 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments