Vyjímka ze zákazu kouření pro vesnické hospody je nebetyčná pitomost (janpolanecky)

Nezařazené

Vládní poslanci zdravotnického výboru Rostislav Vyzula a Jaroslav Krákora přišli s iniciativou udělit vyjímku ze zákazu kouření vesnickým hospodám.

Považuji to za výraz naprosté zoufalosti zákonodárců a státní moci obecně, která se neustále snaží konat „dobro pro lidi“ i proti jejich vůli. Proč by měl mít zrovna tento typ restaurací vyjímku? V čem je princip ve velkých městech jiný než na malé vesnici? Politici a stát prostě neustále a chaoticky strkají nos do věcí, do kterých jim nic není. A když konečně začnou o své neomylnosti pochybovat, vymýšlejí zkratkovitá, polovičatá a v podstatě naprosto hloupá řešení. Ne náhodou mi to připomíná podobnou zhůvěřilost, jakou je zavírání obchodů s plochou nad 200m² o svátcích. Princip je totiž úplně stejný. Státní moc si myslí, že ví lépe, co je pro lidi dobré a tak direktivně a především selektivně rozhodne. Tito ano a tamti už nikoliv…

Jako zarytý nekuřák a člověk, kterému vadí, když mu někdo v restauracích „kouří pod jídlo“, budu vždy zarputile obhajovat právo restauratérů a jejich hostů si v soukromém podniku svobodně nabízet a konzumovat cokoliv podle  jejich libosti. Nerozumím tomu, kde se bere snaha politiků a mnohých spoluobčanů neustále zasahovat do soukromého prostoru jiných. Když se v dané restauraci kouří, nejdu tam. Volím tzv. nohama. A pokud takových jako jsem já bude většina, daná restaurace se neuživí a sama časem přijde na to, že jako nekuřácká bude prosperovat lépe, případně zkrachuje. Jednoduché, přirozené, efektivní. A žádný „chytrý“ státní „ouřada“ k tomu není potřeba.

Mám tedy pro pány poslance lepší návrh. Přestaňte vymýšlet vyjímky z nesmyslů, nepleťte se už konečně lidem do života a zrušte rovnou celý tento hloupý protikuřácký zákon!

Jan Polanecký


Autor: Jan Polanecký |
pátek 27.11.2015
12:00
(poslední aktualizace:
pátek 27.11.2015
12:06)
|
karma článku:
24.20
|
přečteno 
526x

Líbil se Vám tento článek? Přidejte si blogera mezi oblíbené a my Vám pošleme e-mail, když napíše další článek


Bloger přidaný. Seznam oblíbených blogerů

Přidej k oblíbeným

Jan Polánecký vyšlo na:

Vyjímka ze zákazu kouření pro vesnické hospody je nebetyčná pitomost (janpolanecky)

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments