Vůdkyně německé levice ukradla Merkelce titul nejmilovanějšího politika Německa

Evropská Unie, POLITIKA

Angela Merkel se svými Křesťanskými demokraty v Německu ztratila háv nejdůvěryhodnějšího vůdce s nejvyšší autoritou. Její místo ovšem zabírá narůstají levice.

Podle RT německá politička Sarah Wagenknech, tj. vůdkyně Levice v německém Bundestagu, překonala Merkelovou v posledním průzkumu vedeném autoritativní průzkumovou agenturou INSA prováděném pro německý magazín Focus, když ji o tři procenta porazila v průzkumu, který Němce žádá, aby jmenovali toho politika, jehož cítí jako nejlépe reprezentujícího jejich zájmy.

To je v německých politických průzkumech důležitá kategorie a na propadu Merkelové není nic nového. Její popularita se začala hroutit během uprchlické krize 2015, kdy vyhlásila, že Německo by mělo vůči žadatelům o azyl uplatňovat politiku „otevřených dveří“.

Tímto rozhodnutím CDU Merkelové politicky utrpěla a ukazuje se to v posledních několika místních i celonárodních volbách.

Oproti tomu Wagenknecht loni získala na popularitě, když rozběhla nové politické hnutí zvané Aufstehen (‚Povstání‘), o kterém říká, že jeho cílem je stát se hlasem pracujících celé Evropy. Narůstající popularita neo-levicové Wagenknech je pro CDU jen posledním problémem, neboť má potíže, jak se pro voliče redefinovat pro éru po Merkelové. Nástupkyně určená Merkelovou, ministryně obrany Annegret Kramp-Karrenbauer, v tomto průzkumu dopadla špatně, když se umístila v seznamu na 18. místě. Kramp-Kaarrenbauer, často Němci nazývaná AKK, vstoupila do světel reflektorů loni, když byla určena za nástupkyni Merkelové, ač letošní konflikt s kancléřkou narušil jejich vztahy a budoucnost AKK zůstává nejistá. AKK rovněž utrpěla několik faux pase, které její popularitu značně poškodily.

Z druhého boku na CDU útočí pravicová AfD, čili Alternativa pro Německo, která vyrostla z ničeho, aby si minulý měsíc urvala ve volbách v Duryňsku vrcholnou pozici. Ale jednotliví vůdci AfD se posledním průzkumu magazínu Focus nezařadili moc vysoko.

Pořád je to pro Merkelovou a její stranu jen poslední varování: Jestli se chtějí udržet u moci, budou potřebovat nový plán.

by Tyler Durden

Fri, 11/22/2019 – 02:45

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/german-left-wing-leader-steals-title-germanys-most-loved-politician-merkel

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
7 měsíců před

Za zradu Evropy patří tato žena na šibenici