Vrchol německé prosperity je nejspíš za námi, podle šéfa CDU Friedricha Merze je třeba se připravit na hospodářský úpadek

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

„Ten konflikt nás zbídačí. Společnost to ale bude muset vydržet,“ říká vůdce opozice v německém Bundestagu Friedrich Merz.

Vůdce opozice v německém Bundestagu a šéf strany CDU Friedrich Merz předpovídá zhroucení německé hospodářské prosperity, kdy tvrdí, že země má svůj ekonomický vrchol „nejspíš za sebou.“

„Povede se nám hrozně,“ tvrdil Merz během vystoupení v televizním programu Zpráva z Berlína od ARD.

„Vrchol naší prosperity – přinejmenším na nějakou dobu  – je nejspíš za námi,“ dodal s varováním, že politici mohou očekávaný bídný vývoj ekonomiky zmírnit pouze v omezeném měřítku.

„Už si to či ono nebudeme moci dovolit. To bude nějakou dobu trvat,“ tvrdil Merz.

Určité společenské skupiny, jako rodiny s mnoha dětmi, budou potřebovat cílenou pomoc. Podle něj však i všechny skupiny obyvatelstva v jiných zemích budou trpět vzestupem cen.

Politici ale i přes omezenou kontrolu nad situací přeci jen mohou něco dělat s těmi vnějšími faktory, které k tomuto úpadku přispívají, přičemž Merz ukazoval prstem na ministra hospodářství Roberta Habecka, že ten vůbec se zmírňováním krize nepomáhá. Merz tvrdil, že vládní ministři zakrývají své chyby pod závojem války na Ukrajině.

„Ten konflikt nás zbídačí. Společnost to ale bude muset vydržet,“ řekl Merz v programu Heute-Journal na kanálu ZDF.

Náhledový obrázek: Předseda Křesťanskodemokratické strany (CDU), Friedrich Merz promlouvá k médiím během tiskové konference v ústředí strany v Berlíně v Německu, v pondělí 28. března 2022, den po zemských volbách v Sársku. (AP Photo/Michael Sohn, pool)

April 12, 2022

editor: REMIX NEWS

author: REMIX NEWS

via: REMIX NEWS

Zdroj: https://rmx.news/article/peak-of-german-prosperity-is-probably-over-cdu-chief-friedrich-merz-prepares-for-economic-decline/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments