Lidovky.cz: Manžela zabil viceprezident Johnson, tvrdí na nahrávce Jackie Kennedyová

Nezařazené

NEW YORK – Za atentátem na prezidenta USA Johna F. Kennedyho stál viceprezident Lyndon Johnson a klika jižanských byznysmenů. Tvrdí to Jackie Kennedyová-Onassisová na tajné nahrávce, kterou v září odvysílá televize ABC.

Atentát na Johna Fitzgeralda Kennedyho byl spáchán v pátek 22. listopadu 1963 v texaském městě Dallas. Vyšetřování Warrenovy komise došlo k závěru, že atentát byl spáchán Lee Harvey Oswaldem.

Sněmovní komise navíc konstatovala, že vražda byla výsledkem “rozsáhlého spiknutí”. Povaha tohoto spiknutí ovšem nebyla dodnes vyjasněna a existuje pouze řada podezření.

Bývalá první dáma byla přesvědčena, že její muž se stal obětí spiknutí svého zástupce a skupiny jižanských magnátů. Střelec Lee Harvey Oswald byl podle ní jen nastrčenou figurkou.

Johnson, který se narodil v Texasu, nastoupil na Kennedyho místo už pár hodin po atentátu v Dallasu a v dalším volebním období byl do úřadu řádně zvolen.

Jackie se o spiknutí svěřila pár měsíců po vraždě manžela historiku Arthurovi Schlesingerovi, který rozhovor zaznamenal na magnetofonové pásky. Ty si však Kennedyová přála zveřejnit až 50 let po svojí smrti.

Putovaly tak do trezoru Kennedyho knihovny v Bostonu.

Na veřejnost se ale nahrávka dostala už nyní, 17 let po smrti Jackie, která zemřela na rakovinu v 64 letech.

zdroj: lidovky.cz

Více o souvislosti Kennedyho vraždy a jeho snahou zrušit monopol americké soukromé centrální banky Fed najdete v našem populárním animovaném filmu Americký sen.

Více o skupinách, které měly zájem odstranit Kennedyho najdete ve filmu s českými titulky Neviditelná říše: Nový světový řád definován.

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
39 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments