Volební úřad Španělska zakázal populistům z proti-migrační strany účast na televizních debatách

Evropská Unie, POLITIKA

Populistický vůdce, který slíbil, že „učiní Španělsko opět velikým,“ byl vyškrtnut z jediné televizní debaty před těmito volbami, které proběhnou ještě tento měsíc.

Televizní síť Atresmedia dostala nařízeno, aby zrušila vůdci strany Vox Santiagu Abascalovi účast na jeho debatě poté, co se španělská Centrální volební rada usnesla, že by jeho účast nebyla „úměrná“ hlasům, které tato strana dostala v roce 2015, kdy se tato zrovna založená strana ještě nedostala do národního parlamentu.

Avšak mezitím Vox provedla ohromný politický průlom, kdy se v prosinci stala třetí nejsilnější stranou v Andalusii, neboť získala 11 procent hlasů a 12 křesel, čímž daleko předehnala průzkumy, podle nichž měla získat jen pět křesel.

Teď byla tato strana ale vyloučena z volební debaty do hlasování, když jí některé průzkumy předpovídají, že by mohla jako třetí skončit celonárodně a že se dost možná stane důležitou frakcí španělského parlamentu, kdy asi sehraje svou roli i při sestavování budoucí koaliční vlády.

Europe Elects@EuropeElects

Španělsko průzkum vrchních pozic:

PSOE-S&D: 28% (+4)
PP-EPP: 22% (-2)
VOX-ENF: 14% (+12)
Cs-ALDE: 13% (-9)
UP-LEFT: 12% (-5)
ERC-G/EFA: 3%
JxCAT-*: 2%
PNV-ALDE: 1%

+- v. July 2018

Field work: 13-15/04/19
Sample size: 1200#28A

Twitter Ads info and privacy

Tato strana na Twitteru uvedené rozhodnutí rozcupovala jako ukázku institucionální zaujatosti proti patriotickým stranám s uvedením, že je provedla „ta samá volební rada, která otevřela cestu účastem na debatách levicovým stranám Podemos a Ciudados ještě v době, kdy ty neměly vůbec žádné politické zastoupení.“

Krátce nato Abascal konstatoval, že levice „už vůbec neskrývá“ svůj úmysl tuto konzervativní stranu zničit, kdy tweetnul: „Nejdříve se establishment pokusil manipulovat v médiích naše poselství, pak vyslal svoji avantgardu v kuklách (Antifa), aby na nás útočili fyzicky, a teď nás cenzurují, aby Španělům zabránili nás vyslyšet.“

„Je jasné, kdo to tu ve Španělsku do 28. dubna má pořád pod kontrolou, jsou to separatisti. Protože velké vítězství AťŽijeŠpanělsko by přivodilo zákaz těch stran, co chtějí zničit naši koexistenci a ústavu,“ dodal.

Ač Atresmedia souhlasila, že bude tento výnos respektovat „a re-adaptuje formát své debaty,“ aby zahrnovala jen vůdce Socialistické strany pracujících, centropravicové Lidové strany, krajně levicové Podemos a globalistické Ciudadanos, tak tato soukromá síť prohlásila, že se proti tomuto rozhodnutí odvolá.

„Atresmedia trvá na tom, že by to musela být debata mezi pěti kandidáty, aby měla tu ohromnou žurnalistickou hodnotu a relevanci pro voliče,“ uvedla tato síť v prohlášení.

Vox, která letos uspořádala oslavy výročí španělské Reconquisty, nabývala na hybnosti během celého posledního roku jako jediná sociálně konzervativní strana, co je proti masové migraci a za tradiční síly na politickém poli, kde jsou strany hlásící se k pravici liberální v sociálních otázkách.

Tváří v tvář čím dále agresivnější politice vedené levicí proti identitě, kdy jsou aktivisté a liberálové odhodlaní vnutit dětem tu tzv. genderovou ideologii a vymazat křesťanství z veřejných prostor, slíbila Abascal bránit Španělsko proti „ideologické bitvě“ vedené těmito progresivisty.

Jiný nedávný článek o dění ve Španělsku: Vůdci španělských muslimů od španělského krále chtějí, aby se omluvil za porážku islámu v roce 1492

Creative Commons Public Domain

VIRGINIA HALE

18 Apr 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/04/18/spain-election-ban-populists-debate/

 

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments