Vnitřní rozbroje v EU kvůli ilegální imigraci narůstají, Maďarsko s Polskem řvou, že toho mají ‚dost‘

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

S tím, jak se do Evropy nadále valí desetitisíce ilegálních migrantů na člunech z Turecka, říká Řecko, že vyzve Evropskou unii k uvalení sankcí na ty členské státy, co odmítají převzít svůj spravedlivý podíl na nově příchozích.

Skupina středo a východoevropských zemí včetně Maďarska, Polska a České republiky odporuje povinným EU stanoveným přerozdělovacím kvótám na uprchlíky, kdy o této nekázni tvrdí nová konzervativní vláda v Řecku, že ta na pohraniční členské státy, jako Řecko, Španělsko a Itálie, uvaluje nespravedlivé břemeno.

„Řeknu to jasně: Přednesu na evropské úrovni záležitost konkrétních sankcí na evropské země, které odmítají převzít svůj spravedlivý podíl na přerozdělování uprchlíků,“ řekl v pátek řecký ministerský předseda Kyriakos Mitsotakis.

„Taková činnost je pokrytecká,“ dodal. „Nemůžete si užívat výhod cestování a obchodu bez hranic a přitom nepřijmout ani tisícovku či dvě tisícovečky uprchlíků v rámci řešení této otázky na úrovni EU.“

Letní vzepětí příchodů migrantů a uprchlíků z Turecka zahltilo řecké ostrovy Lesbos a Chios, jejichž centra příjmu migrantů jsou čím dál přeplněnější. Lesbos podle místních novin za jediný měsíc přijal 2 700 migrantů.

Ostatní ostrovy jako Samos jsou v ještě horší situaci, kdy jedno centrum příjmu migrantů určené k ubytování pouhých 650 lidí jich momentálně hostí přes 4 000 hlásí Breitbart News.

Komisař EU pro migraci Dimitris Avramopulos a německý ministr vnitra Horst Seehofer odcestovali do Turecka a pak v pátek dále cestovali do Řecka, jelikož tito evropští činitelé usilují o obnovu deportací z Řecka do Turecka pro ty migranty, kterým byla zamítnuta žádost o azyl nebo nepotřebují mezinárodní ochranu.

„Divoké příchody do Řecka v posledních týdnech a měsících vzrostly,“ řekl Avramopoulos. „Je tu naléhavá potřeba dále posílit prevenci divokých příchodů z Turecka a jejich detekci.“

Odhaduje se, že na různých řeckých ostrovech v Egejském moři žije 22 700 migrantů, z nichž 42 procent je z Afghánistánu a jen 11 procent ze Sýrie.

Na článku se podílela AP

GIOVANNI ISOLINO/AFP/Getty Images

SIMON KENT

6 Oct 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/middle-east/2019/10/06/e-u-infighting-over-illegal-immigration-grows-as-hungary-poland-cry-enough/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Josef
9 měsíců před

Nevím co je spravedlivého na povinném přijímání mladých násilníků z předměstí Lagosu a dalších afrických velkoměst. Ti už se nic pořádného nenaučí.