Vlastizrada parlamentu ČR, schválení ESM…

Nezařazené

Díky nezájmu medií a parlamentní zpovědi Davida Ratha si mnozí bohužel ani nevšimli, že naši zákonodárci tentýž den téměř jednomyslně schválili zákon o přistoupení k Evropskému stabilizačnímu mechanizmu.

Jen pro úplnost, pro Českou republiku tímto vzniká do budoucna závazek, zaplatit po přijetí Eura částku cca 40 mld. korun a zároveň převzít záruky za dalších 310 mld., přičemž nikdo z této země nebude mít jakoukoliv pravomoc rozhodnout, či alespoň se podílet na rozhodnutí, komu tyto prostředky budou vydány a k jakému účelu budou použity.

Nesrozumitelné? Pokusím se přiblížit. Představte si, že u vašich dveří zazvoní člověk v hezkém obleku, představí se jako zástupce bytového družstva, do kterého chcete vstoupit a nabídne vám velmi „výhodnou“ smlouvu, stačí ji podepsat. Na dotaz, co je to za smlouvu vám odpoví, že to není důležité, pro vás bude platná až v okamžiku vstupu do družstva. V tuto chvíli se vás tedy stejně netýká, ale je velmi výhodná. Následuje úsměv pána v obleku.

Podepsali byste? Naši politici podepsali.

V té smlouvě stojí, že jakmile se stanete členem družstva (co na tom, že už máte podepsanou kupní smlouvu na byt a v podstatě do družstva vstoupit budete muset), automaticky převedete jeden váš měsíční plat na bytové družstvo, které bude z uvedených peněz pomáhat ostatním nájemníkům, kteří se dostali do finančních potíží. No solidarita, řeknete si, ale když víte, že žádný z nájemníků si nežije nikterak špatně, rozhodně ne hůř, než vy a přesto jsou všichni zadluženi až na půdu…

Tohle přece není solidarita…

Navíc se smlouvou zavazujete, že se stanete ručitelem dalších možných půjček jiným osobám a to nejen družstevníkům, a to ve výši třetiny vašeho ročního příjmu. Jakých půjček a komu, zeptáte se. To není důležité, taková situace ještě nenastala a do budoucna se s něčím takovým ani nepočítá. Další úsměv.

Podepsali byste? Naši politici podepsali.

Ale to ještě není všechno. Družstvo si vyhrazuje právo, pokud to bude nutné, kdykoliv vám poslat složenku na libovolnou částku, podle vlastních požadavků a vy ji musíte do sedmi dnů uhradit. A co když na to nebudete mít? Máte přece taky dost vlastních dluhů, které musíte splácet. Nemějte obavy, k něčemu takovému v budoucnu zcela jistě nedojde…

A když, tak to společně nějak určitě zvládnete. A opět úsměv.

Navíc, ten milý človíček vám také sdělí, že byste tuto smlouvu podepsat měli, protože podepsali všichni a pokud ji nepodepíšete, mohlo by to pro vás mít dalekosáhlé důsledky. Tentokrát bez úsměvu…

Jaké důsledky? Odpovědí vám bude pro změnu pouhý úsměv…

Nepřipomíná vám to mafiánské výpalné? Mně ano.

Pokud byste i v této chvíli stále přemýšleli o podpisu tolika výhod najednou, je zde ještě jedna důležitá věc. Kdo bude s takovou spoustou peněz disponovat a pokud se stane cokoliv špatně, kdo bude za to zodpovědný?

To ale přece vůbec není důležité, snad nám důvěřujete, ne? A proč hned myslet na nějakou zodpovědnost. Ještě se přece nic nestalo, že?

Jedno vím zcela určitě. Pokud by se mi stala podobná příhoda, raději bych šel bydlet pod most. Člověk by měl mít alespoň elementární špetku hrdosti. Bohužel naši zákonodárci ji nemají.

Tak tedy do třetice dotaz, podepsali byste? Naši politici podepsali a já souhlasím s již několikrát vyřčeným názorem, je to sprostá vlastizrada a tito lidé by měli být hnáni k zodpovědnosti.

Jediné, co mě alespoň trochu uklidňuje je skutečnost, že Eurozóna se do okamžiku, kdy bychom měli začít platit, velmi pravděpodobně rozpadne…

Radomír Hrabovský, vyšlo na blog.idnes.cz

Prosím podepište petici na podporu prezidenta, aby zabránil ratifikaci na ESM.SVOBODNI.CZ

Související:

Sdílejte přátelům

54
Komentujte

0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na