„Vláda zákona je pro Maďarsko záležitostí cti,“ tvrdí Orbán

Evropská Unie, POLITIKA

Pro Maďarsko není vláda zákona jen nějakou právní záležitostí, nýbrž spíše záležitostí cti, prohlásil ministerský předseda Viktor Orbán minulý týden po diskusi se svým finským protějškem.

„Kdykoliv někdo zpochybňuje vládu zákona v Maďarsku, tak se dotýká naší cti, a všem takovým bych doporučil, aby si to pečlivě rozmysleli,“ prohlásil Orbán během společné tiskové konference se současným ministerským předsedou Finska Antti Rinne.

Maďarský ministerský předseda rovněž uvedl, že silné mezinárodní vztahy se nebudují na tom, že jedna země uráží druhou, nýbrž se budují na vzájemné úctě, a žádná země by neměla proti jiné jen tak plácat nějaká nepodložená obvinění, hlásí About Hungary.

„Nedoporučuji, aby se Evropa uchylovala až k tomu, že by ministerský předseda na oficiální návštěvě v jiné zemi bloku v ní halekal něco o vládě zákona, protože to může sice přivodit spoustu věcí, určitě však ne evropskou jednotu,“ pokračoval Orbán.

Rinne během této tiskové konference posluchačům říkal, že on a Orbán diskutovali o úkolech Finska při předsedání EU, k nimž patří rozšiřování tohoto bloku, Brexit a záležitosti rozpočtu EU.

„Budování lepší Evropy je společným úkolem,“ řekl Rinne.

Tento finský ministerský předseda se rovněž vyjádřil, že předběžnou podmínkou k získání financování od tohoto bloku je dodržování základních principů EU a přijímání opatření proti klimatické změně.

Tips? Follow Arthur Lyons

By Arthur Lyons 10 October 2019

Mehaniq / shutterstock.com – MTI

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/10/orban-rule-of-law-is-a-matter-of-honor-for-hungary/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments