Vláda švédské Sociální demokracie v no-go zóně ohrožena islámskou politickou stranou

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Islamistická strana Nyans usiluje o převrat v nadcházejících městských volbách v neblaze proslulém předměstí Stockholmu Rinkeby, neboť se jí povedlo zrekrutovat populárního člena somálské komunity.

Vůdce strany Nyans Mikail Yüksel oznámil, že populární člen somálské komunity v této no-go zóně Mohammad Hagi Farah povede v této oblasti v nadcházejících místních volbách 2022 zdejší kandidátku.

Mohammed Hagi Farah místním tiskem popisovaný jako „starosta Rinkeby“ a „otec města“ byl roky zapojen do somálské komunity a loni v prosinci, když odcházel do důchodu, ho nesmírně vychvalovali.

Autor knihy o islamismu ve Švédsku Johan Weterholm řekl zpravodajskému webu Nyheter Idag, že tato kandidatura by se islamistické straně mohla vyplatit a ohrozit Sociální demokraty.

„Mikail Yüksel je chytrý. Dobře si vykalkuloval, ve kterých městech má šance vyhrát a investoval tam,“ řekl Weterholm.

Weterholm zmiňoval vliv místních mešit a klanů ve volebních oblastech jako Rinkeby, které mají velkou populaci migračního původu, a konstatoval, že Sociální demokraté takové straně nebudou schopni odolat.

„Nazývají se stranou předměstí,“ řekl Weterholm a dodal: „To je od islamistů klasické šálivé označení.“

Strana Nyans se objevila letos v lednu s tvrzením, že chtějí, aby muslimové ve Švédsku byli uznáni za „speciální menšinu“ stejně jako Švédsko uznává lid Sami (my jim říkáme Romové) a Židovský lid.

Předseda strany Mikail Yüksel býval členem Centristické strany, byl však vyhozen, když vyšlo najevo, že má vazby na turecké ultranacionalistické Šedé vlky, tj. skupinu, kterou nedávno ve Francii zakázali po střetech s policií a poničení arménského pomníku genocidy.

Po tom francouzském zákazu tento měsíc uspořádali Šedí vlci protesty ve švédském městě Malmo.

Švédský kurdský autor Kurdo Baksi jejich vystoupení komentoval slovy: „Kontroloval jsem to a nevím, že by k něčemu takovému kdy došlo. Je to neobvyklé. Je to organizace, která se v 80. letech skrývala v prádelnách, protože se nechtěli prozradit.“

JONATHAN NACKSTRAND/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

22 Nov 2020

Zdroj:  https://www.breitbart.com/europe/2020/11/22/swedish-islamic-party-to-challenge-social-democrats-in-no-go-zone/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments