Vláda navrhla zrušit Stranu svobodných občanů a chce poslat 250 mld. Kč do Bruselu (zítra demonstrace u senátu)

Nezařazené

Kabinet premiéra Petra Nečase dnes schválil návrh ministerstva vnitra na pozastavení činnosti několika stran včetně Strany svobodných občanů.

Více na stránkách ČT24

Stanovisko Svobodných publikováno: 2.10.2011

Podle zpráv v médiích vláda projedná návrh ministerstva vnitra, aby podala Nejvyššímu správnímu soudu návrh na pozastavení činnosti Strany svobodných občanů. Podkladem návrhu ministerstva vnitra je výzva Poslanecké sněmovny na pozastavení činnosti Svobodných z 5.5.2011 odůvodněná nedostatky ve Výroční finanční zprávě, kterou jsou politické strany povinny odevzdávat každoročně Poslanecké sněmovně. K výzvě sněmovny se Svobodní vyjádřili prohlášením 6.5.2011.

Výroční zprávě Svobodných bylo vytýkáno, že předložené kopie darovacích smluv nebyly úředně ověřené.

Svobodní následně dodali do Poslanecké sněmovny úředně ověřené kopie darovacích smluv, aby Výroční finanční zpráva byla kompletní. Výroční finanční zpráva, která je veřejnosti k dispozici v parlamentní knihovně, tak obsahuje účetní závěrky ověřené auditorem, seznam všech dárců zahrnující jména, adresy a data narození všech registrovaných příznivců a úředně ověřené kopie těch darovacích smluv, kde souhrnná roční výše daru byla od 50 tisíc výše.

S ohledem na to, že šlo o prkotinu a že byly ověřené kopie darovacích smluv do zprávy následně doplněny, považoval bych za absurdní, kdyby vláda navrhla soudu pozastavení činnosti Svobodných. Nejvyšší správní soud by i s ohledem na předchozí řízení v podobných kauzách mohl sotva rozhodnout o pozastavení činnosti Svobodných, když je Výroční finanční zpráva doplněná a když původní nedostatek byl malicherný,” uvedl předseda Svobodných Petr Mach.

Je smutné, že o návrhu na pozastavení činnosti Svobodných rozhodují na základě malicherných záminek politici, o hospodaření jejichž stran si těžko může veřejnost činit iluze. Strana svobodných občanů je na rozdíl od nich financována příspěvky členů, drobnými příspěvky příznivců a dary z úspor kandidátů na jejich vlastní kampaň  v řádu desítek tisíc. Parlamentní strany si nadto rozdělují mezi sebou peníze z našich kapes a nás takto šikanují,” podotkl Mach.

Zítra zase jedná senát o návrhu vlády na připojení k Evropskému stabilizačnímu mechanizmu!

6. října 2011
8:00 – 10:00

Zvedněte hlas proti transferu 250 miliard korun na záchranu eurozóny!

Senát bude ve čtvrtek 6. října hlasovat o odloženém vládním návrhu na vyslovení souhlasu s Rozhodnutím EU o změně Smlouvy o fungování EU.

Pokud Parlament návrh schválí, bude se muset Česká republika po zavedení eura podílet na záchranném mechanismu a přispět na krachující státy eurozóny 250 miliard korun. Podrobnosti o tom zde.

Sejdeme se ve čtvrtek 6. října 2011 v 8 hodin (v době, kdy senátoři budou přicházet na jednání)
v Praze na Klárově (u stanice metra Malostranská, v parku u památníku) nedaleko sídla Senátu.

Petr Mach
předseda Svobodných

leták zde

Co s tím můžete dělat pokud nejste senátor a nemůžete na demonstraci?

  1. Napište svému senátorovi email.
  2. Zavolejte svému senátorovi a nenechte se odbýt sekretářkou

Akce na Facebooku zde

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
24 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments