Video: Teroristé ISIS otevřeně jezdí v tureckém Istanbulu metrem

Nezařazené

ISIS se těší podpoře člena NATO Turecka.

Nové video ukazuje údajné teroristy Islamistického státu Iráku a Sýrie beze strachu z místních úřadů cestující veřejnou dopravou v tureckém Istanbulu, což jen zdůrazňuje tu podporu, jaké se ISIS od této země NATO těší.

http://www.youtube.com/watch?v=3f5-TM-67Gg&feature=player_embedded

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Toto video nafilmované v istanbulském metru ukazuje dva muže oblečené do výstroje ISIS cestující tímto tureckým městem s více než 14 miliony lidí.

Ti muži vypadají na veřejnosti klidní a uvolnění, což lze vysvětlit vzhledem k faktu, že v této zemi NATO nejenže jsou obchody prodávající žoldnéřům ISIS, ale že i turecká vláda militanty ISIS k bojům v Sýrii sama cvičila.

„Na kraji Istanbulu v Baglicaru lze ve čtvrti pracující třídy nalézt nejméně jeden obchod s oděvy prodávající trička, klobouky, kalhoty-kapsáče a šátky na hlavu se vzory Islamistického státu,“ hlásí Fox News.

Turecko je pro ISIS i jedním z největších zdrojů zahraničních bojovníků a mnoho z těchto militantů získalo od turecké vlády výcvik a vybavení poblíž tureckého vojenského letiště Incirlik, kde je umístěn i americký personál a technika.

„Poté, co byly tisíce bojovníků ISIS vycvičeny v Turecku, přešly přes Sýrii do Iráku, aby se zde zúčastnily snah o zřízení Islamistického kalifátu podrobujícího přísnému islámskému právu čili šaría,“ referoval Aaron Klein z WND.

Ten staletí se táhnoucí konflikt mezi sunnitskými a šíitskými muslimy a biliony dolarů z potenciálních výnosů z ropy a plynu v Sýrii jsou jedním z klíčových faktorů motivujících tureckou vládu s dominancí sunnitů, aby pomáhala islamistickým militantům s pokusy o svržení šiítské syrské vlády vedené Basharam al-Assadem.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

V roce 2011 Sýrie oznámila objev slibného plynového pole ve městě Homs, které se pak ani ne moc překvapivě stalo bitevním polem mezi silami Assada a ISIS, což Sýrii bránilo plně z tohoto pole těžit.

Sýrie je rovněž rivalem Turecka jako jedna z nejstrategičtějších lokalit pro plynovody vedoucí z Asie do Evropy.

„Sýrie je místem navržené stavby ohromného podzemního plynovodu, který by mohl, bude-li postaven, drasticky podtrhnout energetickou moc US spojence Kataru, a také by od cesty tohoto plynovodu odtrhl Turecko,“ hlásil rovněž Klein. „Tento projekt s přezdívkou ‚Šiítský plynovod‘ by mohl nakonec pomoci Rusku a Íránu proti Západním energetickým zájmům.“

Ale zrovna tak, jako plynové pole v Homsu, tak i stavba 3 480 mil (5 582 km) dlouhého plynovodu byla pozdržena syrskou válkou s ISIS.

Bylo to určitě ve prospěch Turecka, které pohlíží na navržený Šiítský plynovod přes Sýrii jako na hrozbu jeho cíli stát se hlavním tranzitním uzlem ropy a plynu tekoucí z Východu na Západ.

A pokud Sýrie připadne ISIS, tak Turecko začne hrabat biliony.

Články o těchto energetických souvislostech konfliktu s „bojovníky za svobodu demokracii a lidský práva“ v Sýrii (tj. al-Kaiídou a ISIS) v češtině:

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1172-syrie-turecko-izrael-a-sirsi-stredovychodni-valka-o-energii

Ropa a plyn ve Středomoří: Rostoucí napětí kolem energie v Egeidě – Řecko, Turecko, Kypr, Sýrie

http://www.voltairenet.org/article184181.html

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

Čtěte také:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments