Video městské správy Berlínské čtvrti opěvuje Antifa jako ztělesnění lásky

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Video vytvořené správou okrsku Friedrichshain-Kreuzberg zachycuje plakátovou propagandu krajně levicové extremistické skupiny Antifa jako součást prezentace na cenu za boj proti pravicovému extremismu.

Video, které propaguje Cenu Silvio-Meiera, zachycuje plakát s textem „Antifa je láska.“

Podle webové stránky berlínské městské správy se tato cena uděluje těm, kdo zaujmou „jasný postoj proti pravicovému extremismu, rasismu, vylučování, diskriminaci a chtějí podněcovat k aktivnímu, nenásilnému prosazování svobody, politické a kulturní emancipace bez ohledu na původ, náboženství, sociální postavení nebo sexuální identitu a podporovat a ctít odpovídající aktivismus.“

„Tento okrsek onou cenou zaujímá jasný postoj proti pravicovému extremismu, proti antisemitismu a rasismu. Pro mě je zvláště důležité, abychom předvedli solidaritu jednoho s druhým a ukázali, že nejsme sami,“ prohlašuje na videu místní politička Strany Zelených Clara Hermann.

Tato cena pojmenovaná podle Silvia Meiera, aktivisty ubodaného v roce 1992 neonacistou, má být údajně šampionem nenásilného aktivismu. Ale Antifa zvláště v okrsku Friedrichshain-Kreuzberg je známa desítkami let se táhnoucími násilnostmi proti policii a politickým oponentům.

Dav asi 50 extremistů Antifa minulý týden zničil 19 aut v tomto okrsku u budov Liebigstrasse 34 a Rigaer Strasse 94, kde Antifa mívala squatt a roky je okupovala.

Tyto násilnosti, při nichž poničili i nejméně 13 místních budov, byly v reakci na razie místní policie v budově „Riga 94“ minulý týden.

V pondělí se správce nemovitosti, stavební dělníci a právník vlastníka Riga 94 pokusili do budovy vstoupit, ale napadli je militanti Antifa. Později dorazila policie a údajně na krajně levicové okupanty použila slzný plyn.

V posledních letech se násilnosti Antifa v Německu eskalovaly, kdy zpráva německého Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV) zveřejněná minulý měsíc tvrdí, že není nemyslitelné, že by se krajní levičáci mohli v blízké budoucnosti pustit do cíleného zabíjení politických oponentů.

Screenshot/Berlin.de

CHRIS TOMLINSON

17 Jul 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/07/17/berlin-district-government-video-promotes-antifa-is-love/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments