Více čtvrtina německé populace je ‚migračního původu‘

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Počet migrantů nebo lidí s nejméně jedním cizím rodičem dosáhl v Německu největších výšin všech dob a nyní představuje přes čtvrtinu populace, uvádí v úterý zveřejněná statistika.

Zpráva zveřejněná německým Spolkovým statistickým úřadem ukázala, že 21,2 milionu obyvatel Německa je podle dat ze sčítání nasbíraných v roce 2019 ‚migračního původu‘.

Populace migračního původu od roku 2018 vzrostla o více než 2,1 procenta na 26 procent.

Lidé s tureckými předky nebo ti co původně přišli z Turecka, tvoří největší neněmeckou skupinu a podílejí se na migrační populaci 13 procenty, kdy Poláci a Rusové tvoří následující největší populační skupiny.

Zpráva zjišťuje, že téměř dvě třetiny (65 procent) lidí migračního původu je z jiných evropských zemí, zatímco Asiaté, čili asijského původu z míst jako Sýrie, Afghánistán a Irák, utváří 22 procent zahraniční populace.

Klasifikace ‚migračního původu‘ v Německu znamená lidi, kteří jsou buď z cizí země, nebo mají nejméně jednoho rodiče, který se v zemi nenarodil.

Něco přes polovinu populace migračního původu (11,1 milionu lidí) se narodilo v Německu, kdy zbývajících 48 procent (10,1 milionu lidí) se narodilo v cizí zemi.

Spolkový statistický úřad v roce 2019 uvedl, že hlavním důvodem k migraci do Německa bylo spojování rodin, též uváděné jako řetězová migrace, na níž připadá přes 48 procent všech migračních případů.

Šéf migračního výzkumu u Spolkového institutu pro výzkum zaměstnanosti (IAB) Herbert Brücker loni v listopadu řekl, že očekává, že populace migračního původu během příštích dvou desetiletí vzroste nejméně na 35 procent.

„V současnosti má asi čtvrtina lidí v Německu migrační původ. Do 20 let to bude nejméně 35 procent, ale mohlo by to být i přes 40 procent,“ řekl Brücker.

Tento migrační expert se uchýlil i k předpovědi, že nárůst zahraniční populace bude nejspíš daleko vyšší v městských centrech, kdy říká: „To, co teď vidíme ve velkých městech, bude v budoucnu normálem pro zemi jako celek.“

„Ve městě jako Frankfurt jí už máme mezi 65 až 70 procenty,“ dodal.

V roce 2017 se Frankfurt stal prvním městem, v němž se domorodí Němci stali vůči populaci migračního původu menšinou.

KURT ZINDULKA

29 Jul 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/07/29/germany-people-migrant-backgrounds-one-quarter-population/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments