Většina Němců podporuje tlumení vánočních světel kvůli klimatické změně

Globální oteplování, NWO

Průzkum zjistil, že většina lidí v Německu buď utlumí, nebo rovnou zruší světla k oslavě Vánoc, aby tak bojovali s klimatickou změnou.

Většina Němců říká, že to je kvůli obavám o životní prostředí, a že uvažují o utlumení Vánočního osvětlení. Asi 57 procent říká, že svá vánoční světla sníží nebo jejich použití do budoucna úplně zruší.

Průzkum vedený YouGov zjistil, že 11 procent tázaných nebude mít letos žádná vánoční světla, zatímco dalších 10 procent říká, že tuto tradici zruší v budoucnu, hlásí německý státem vlastněný mediální kanál DW.

Německo rozděluje názor, zda by se neměly méně osvětlovat ulice a veřejné budovy, kdy 44 procent je pro a 44 procent proti, přičemž 12 procent neví.

Říká se, že tradice vánočních světel v Německu začala v 16. století, když protestantský reformátor Martin Luther vyzdobil rodinný vánoční strom svíčkami jako symboly zimních hvězd v noci nad německými lesy.

V posledních letech je ale v Německu vánoční duch na ústupu. Průzkum vedený v roce 2018 zjistil, že ze 17 milionů Němců skoro každý čtvrtý Vánoce neslaví. Průzkum zjistil, že asi 20 procent z těch, co Vánoce neslaví má „migrační pozadí“.

Ta panika klimatické změny postihla vánočního ducha i v Británii. Tento měsíc vyvolal poprask učitel základní školy, když ve své třídě zakázal vánoční pohlednice. Tvrdil, že dodržování tradice výměny vánočních pohlednic ve škole stará asi 170 let je toxická k životnímu prostředí a přispívá k „neustále rostoucím uhlíkovým emisím.“

KURT ZINDULKA

10 Dec 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/12/10/war-christmas-majority-germans-favour-ditching-christmas-lights-climate-change/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments