Většina francouzských občanů podle průzkumu věří, že populisté z Národní obrody časem převezmou moc

Evropská Unie, POLITIKA

Nový průzkum odhalil, že většina Francouzů věří, že populistická Národní obroda Marine Le Pen časem ve Francii převezme moc.

Průzkum vedený Kantar-One Point pro FranceInfo a pro francouzský deník Le Monde mimo jiné odhalil, že popularita populistické Národní obrody (RN) ve Francii značně roste, hlásí FranceInfo.

Data vytažená z průzkumu ukázala, že 56 procent Francouzů věří, že tato populistická strana jednoho dne ve Francii převezme otěže moci, kdy toto číslo během jednoho roku narostlo o devět procent a do dvou let o 16 procent.

49 procent z dotazovaných francouzských občanů řeklo, že si myslí, že strana Marine Le Pen už nepředstavuje „pro demokracii žádné nebezpečí.“

To opravdu vypadá, že nedávné operace Marine Le Pen zaměřené na úpravu Národní fronty – nyní Národní obrody – na více mainstreamový subjekt byly neuvěřitelně úspěšné.

Průzkum rovněž odhalil, že v minulosti existující nepřátelský vztah mezi centro-pravicovou Republikánskou stranou a populistickou Národní obrodou se zřejmě už vytrácí. Mezi dotazovanými téměř polovina (48 procent) příznivců Republikánské strany uvádělo, že jsou připraveni s populisty z Národní obrody vytvořit alianci.

Dost zajímavé je i zjištění průzkumu, že prudce narostl počet sympatizantů levice, kteří si myslí, že „RN se časem dostane k moci“, a to za jediný rok o 15 procent.

Voice of Europe minulý měsíc referoval o dalším průzkumu objednaném francouzským deníkem Le Figaro u průzkumníka Kantar-One Point, který odhalil, že míra důvěry ve francouzského prezidenta Emmanuela Macrona je nejnižší, jaká kdy byla.

Bude-li se míra důvěry v Macrona nadále propadat, kdy je dost možné, že by v tom propadu mohl překonat i svého předchůdce Francoise Hollanda, tak se stane nejnepopulárnějším francouzským prezidentem všech dob.

Follow Arthur Lyons on Twitter

By Arthur Lyons 8 March 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/03/poll-majority-of-french-citizens-believe-the-populist-national-rally-will-one-day-assume-power/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments