Veteráni zahraničních válek požadují od Trumpa omluvu za prezidentův vtípek o „migréně“ ohledně dosud zamlčovaných obětí íránského odvetného útoku na americkou základnu

POLITIKA, Světová

Ve stejný den, kdy Pentagon konečně přiznal, že 34 amerických vojáků z letecké základný Ayn al-Asad se musí léčit z traumatického poranění mozku (TBI) kvůli íránskému útoku balistickými raketami z 8. ledna v odvetě za atentát na Soleimaniho, vydali Veteráni zahraničních válek (VFW) prohlášení požadující, aby se prezident všem veteránům omluvil.

Tramp pár dnů před Světovým ekonomickým fórem v Davosu zlehčoval zprávy o obětech mezi vojáky poznámkami o pouhé „migréně“ a tvrdil, že ta bebíčka „nejsou nic, co by se mělo brát vážně.“

Ale národní velitel a mluvčí VFW William „Doc“ Schmitz tyto prezidentovi poznámky v pátek odsoudil, kdy v prohlášení se praví: „VFW od prezidenta za jeho zavádějící poznámky očekává omluvu našim mužům a ženám ve zbrani.“

Trump své kontroverzní poznámky pronesl ve středu poté, co ta čísla jeho administrativy a Pentagonu o „žádných obětech“ po celé ty dny po íránském útoku na irácké základny byla opravena nejdříve na jedenáct, aby pak v pátek dramaticky narostla na 34. Z nich je celkem pořád 17 na lékařském pozorování, zatímco ostatní již byli propuštěni zpět do služby.

Osm z nich bylo vráceno do Spojených států kvůli dalšímu léčení, uvedl v pátek v prohlášení činitel Pentagonu. Tyto nové údaje rozdmýchaly mezi skupinami veteránů další hněv vůči Trumpovi za jeho středeční poznámky.

„Ve světle dnešního oznámení ministerstva obrany, že 34 amerických vojáků v důsledku íránského odvetného úderu utrpělo traumatická poranění mozku a poznámek prezidenta Trumpa, které tato poranění vojáků zlehčovala, nemohou Veteráni zahraničních válek zůstat v této záležitosti nečinní,“ řekl Schmitz.

TBI mohou být ve škále od pouhého otřesu mozku až po závažné poškození mozku a často vyvolává ztrátu paměti, těžké bolesti hlavy, nevolnosti a deprese, vysvětloval vůdce VFW.

VFW říká, že má 1,6 milionů členů na 6 000 místech po celém světě, takže veteránům zajišťuje dost významný hlas a tvoří klíčovou lobbistickou skupinu za jejich práva.

Na obrázku: Trump promlouvá na Národním konventu Veteránů zahraničních válek v roce 2018. Source: WH.gov

by Tyler Durden

Sat, 01/25/2020 – 13:25

Zdroj: https://www.zerohedge.com/political/vfw-demands-apology-after-trumps-headaches-remark-brain-injuries-iran-attack

Konec formuláře

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments