Vědci objevili zcela přírodní léčbu COVID, která může zabránit cytokinové bouři u těžkých pacientů

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, TECHNOLOGIE

Tým vědců z Izraele a Islandu publikoval novou zprávu ukazující, že extrakt z řasy spirulina algeae má potenciál utlumit závažnost COVID-19 u rozvinutých případů.

Výzkum poprvé publikovaný v peer-review žurnálu jménem Marine Biotechnology zjistil, že extrakt z fotosynteticky manipulované Spiruliny je z 70% účinný při útlumu uvolňování cytokinů TNF-a, tj. malých signálních proteinů používaných imunitním systémem.

Podle Jerusalem Post byl výzkum veden izraelskou společností VAXA v laboratoři MIGAL v severní Izraeli na řasách pěstovaných a kultivovaných na Islandu. VAXA dostala financování Evropské unie, aby prozkoumala a vyvinula „přírodní“ léčbu koronaviru.

U malého procenta pacientů způsobuje infekce koronaviru uvolňování nadměrného množství cytokinů TNF-a, což vede k jevu známému jako cytokinová bouře. Tato bouře způsobuje syndrom akutní respirační tísně i poškození dalších orgánů, což je u pacientů s COVID-19 hlavní příčnou úmrtí.

„Dovedete-li kontrolovat nebo zmírnit nadměrné uvolňování TNF-a, může to nakonec snížit úmrtnost,“ řekl Asaf Tzachor, výzkumník z IDC Herzliya School of Sustainability a vedoucí autor této studie.

Podmínky růstu byly během pěstování upraveny tak, aby se kontroloval metabolický profil řasy a bioaktivní molekuly, aby se dosáhlo něčeho, o čem Tzachor mluví jako o „vylepšené“ řase.

Mezitím v dalších zprávách o COVID z Izraele údajně premiér Benjamin Netanyahu uzavřel dohodu s korunním princem Bahrajnu o zapojení Izraele do kolektivního experimentu středovýchodních států ve snaze vyvinout vlastní vakcínu.

Netanyahu, který se bude 23. března ucházet o znovuzvolení, ve středu řekl, že jednal s vedením Pfizeru a Moderny, aby v Izraeli otevřeli výrobny, jelikož se snaží očkovat prakticky celou izraelskou populaci, čímž by se v podstatě ukončila krize, před dnem voleb.

BY TYLER DURDEN

FRIDAY, FEB 26, 2021 – 2:45

Zdroj: https://www.zerohedge.com/markets/israeli-scientists-discover-all-natural-covid-treatment

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments