Ve Švédsku průzkumy vedou populisté a Sociální demokraté zažívají nejhorší výsledek v historii

Evropská Unie, POLITIKA

Švédští vládnoucí Sociální demokraté zažili v novém průzkumu tento týden zveřejněném Ipsos nejhorší výsledky v historii, kdy zůstávají za populistickými Švédskými demokraty.

22% výsledek Sociálních demokratů je nejhorší, jaký tato ve Švédsku vládnoucí strana kdy zažila. Relativně noví, proti masové migraci etablovaní Švédští demokraté (SD) jsou teď o 0,3 procenta před nimi, hlásí Nyheter Idag.

Analytik průzkumů mínění u Ipsos Niklas Källebring tyto výsledky komentoval tvrzením, že populistům z SD se povedlo se stabilizovat na „úplně nové úrovni.“

„Velká část této debaty v posledních šesti měsících byla o zločinnosti a o přijímání uprchlíků. Také řada prohlášení Stefana Löfvena neměla zrovna šťastný dopad a ty figury, do kterých vkládá důvěru, se vydávají dost špatným směrem,“ dodal Källebring.

Švédští demokraté si běžně vedli dobře v předchozích průzkumech ohledně tématu imigrace, kdy vůdce SD Jimmie Åkesson  vyhrával debaty zaměřené na imigraci už před posledními celonárodními volbami v roce 2018.

Vzestup násilných zločinů gangů, zvláště pak nárůst explozí a bombových útoků v posledním roce rovněž ohrozil důvěru veřejnosti ve vládu ministerského předsedy Stefana Löfvena. Průzkum zveřejněný loni naznačoval, že jen osm procent věří, že současná vláda by tento problém mohla výhledově vyřešit.

Další průzkum zveřejněný v roce 2018 tvrdil, že 73 procent Švédů si myslí, že země postupuje „nesprávným směrem“ a mnoha občanům dělá především starosti zločinnost, nezaměstnanost a imigrace.

Jak při všeobecných volbách 2018, tak při volbách do Europarlamentu 2019 zažili Sociální demokraté neuvěřitelně nízké výsledky, zatímco Švédští demokraté neustále rostli.

Průzkum Ipsos je jen posledním z národních průzkumů, který vidí Švédské demokraty v čele. Poprvé letos se vůdce SD Jimmie Akesson dotáhl na první místo jako vůdce strany s nejvyšší důvěrou voličů.

AFP

CHRIS TOMLINSON

1 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/01/sweden-populists-lead-in-polls-social-democrats-see-worst-ever-results/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments