Ve Švédsku bez lockdownu se úmrtnost na COVID propadá rychle, ale v Británii pod plným lockdownem pomalu

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, TECHNOLOGIE

Ač si média v Británii chválí, jak lockdownová opatření snížila počty případů COVID-19 a úmrtí na ně, tak Švédsko zažilo daleko větší pokles úmrtnosti, ač zavedlo v porovnání s Británií jen mírné restrikce.

Dnes ráno britský vysílač Sky News prohlásil: „Lockdown funguje! V Anglii míra nakaženosti infekcí COVID-19 klesá.“

„Jeden z největších a nejautoritativnějších výzkumů koronaviru zjistil, že infekce v Anglii rychle klesá, čímž potvrdil, že lockdown při potlačení viru funguje,“ uvádí se ve zprávě.

Uvedená zpráva tvrdí, že vakcíny nejsou při snižování úmrtnosti a počtu případů hybným faktorem, protože to lze pozorovat napříč všemi věkovými skupinami (tedy i neočkovanými).

Jak však poukázal Dr. Eli David úmrtí na COVID ve Švédsku se začala propadat ještě dříve, aniž by bylo třeba drsných lockdownových opatření.

https://twitter.com/DrEliDavid/status/1362181460887826435?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1362181460887826435%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.zerohedge.com%2Fcovid-19%2Fno-lockdown-sweden-sees-covid-deaths-plummet-quicker-fully-locked-down-uk

„Ten tvrdý lockdown v Británii byl tak účinný, že zastavil šíření COVIDU i ve Švédsku,“ žertuje David.

Švédsko se na rozdíl od Británie, která počátkem ledna zavedla tvrdý národní lockdown, k tomuto trendu odmítlo přidat a jen lidi podněcovalo, aby dobrovolně dodržovali opatření sociálního odstupu.

Jak už jsme poukazovali loni v říjnu, tak zdravotní úřady této skandinávské země odmítly následovat zbytek Evropy a uvalit na své obyvatelstvo nová opatření koronavirového lockdownu s tvrzením, že lidé sužovaní osamělostí a mizérií z izolace si už vytrpěli dost.

Přesto všechno teď zdravotní úřady ve Švédsku poprvé uvažují o plném lockdownu, neboť v uplynulém týdnu poprvé zase, jak říkají, narostl počet případů.

„Návrhy by vládě umožnily zavřít nákupní centra, tělocvičny a restaurace stejně jako uvalit nové restrikce na zábavní parky, zoologické zahrady a muzea. Bude i nový systém na kontrolu sociálních shromáždění a veřejných událostí,“ hlásí Bloomberg.

BY TYLER DURDEN

FRIDAY, FEB 19, 2021 – 6:10

Authored by Paul Joseph Watson via Summit News,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/covid-19/no-lockdown-sweden-sees-covid-deaths-plummet-quicker-fully-locked-down-uk

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments