Ve Španělsku letos narostly ilegální vstupy afrických migrantů o 700%

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Poslední události ukazují, že ze Španělska se rychle stává populární destinace pro africké migranty, kteří si dělají naděje na ilegální vstup do Evropské unie.

Ač obvyklá trasa afrických migrantů je pokusit se proniknout přes Itálii nebo Maltu, tak nedávná aktivita ukazuje, že Španělsko začíná přijímat vice migrantů, než kdy dříve. Itálie a Malta během několika posledních měsíců zavřely kvůli pandemii wuhanského koronaviru (COVID-19) pro ilegální migranty své přístavy, čímž přestaly být tak lákavými cíli, jakými bývaly. V poslední době i lodi provozované pro-migračními neziskovkami ve Středomoří omezily své operace, což vytváří pro snahy migrantů další překážky.

Ve snaze dostat se jako do alternativní destinace do Španělska vyráží migranti ze západní Afriky a překračují i Atlantik v naději, že se dostanou na Kanárské ostrovy, autonomní oblast pod španělskou jurisdikcí. Kanárské ostrovy jsou v nebližším bodě jen 100 kilometrů od západního pobřeží Maroka. Tato trasa je však daleko nebezpečnější než ta středomořská, protože Atlantický oceán je značně bouřlivější.

V neděli bylo podle zprávy Reuters zachyceno přes 50 afrických migrantů u pobřeží ostrova Gran Canaria. Rybářské plavidlo si všimlo dinghy migrantů a upozornili španělskou pobřežní stráž, která je pak zachránila. Pobřežní stráž je vzala do přístavního města Arguineguin.

Červený kříž, který migranty převzal do péče, referoval, že všichni jsou to muži ze zemí subsaharské Afriky. O 35 si myslí, že jsou nezletilí do 18 let. Zaměstnanci Červeného kříže měli, když jim měřili teplotu, ochranné pomůcky k prevenci wuhanského koronaviru.

Španělské ministerstvo vnitra ohlásilo, že ilegální migrace na Kanáry je letos ve výši skoro 700% v porovnání se stejným obdobím loňského roku. Ke konci dubna tam dorazilo už 1 936 migrantů a loni to bylo jen 243.

Španělsko dělá razie na pašeráky lidí, co do země ilegální migranty pašují. Letos španělské úřady zatkly 26 lidí podezřelých z pašování lidí, jako už o tom Voice of Europe referoval.

By Michael Lord 20 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/700-increase-in-illegal-african-migrants-entering-spain-this-year/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments