Ve Francii vyučují islamističtí radikálové studenty na veřejných školách

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Na obrázku: MUSLIMOVÉ ZAVRHUJÍ DEMOKRACII A SEKULARISMUS!

Necelý týden po teroristickém útoku v policejním ústředí v Paříži oznámil francouzský ministr národního školství Jean-Michel Banquer, že za islámskou radikalizaci bylo v roce 2018 nahlášeno tucet učitelů ve školách.

„Takové případy se mohou lišit svojí intenzitou. Jsou to ovšem věci, které u nás začínají budit ostražitost,“ řekl Blanquer při čtvrtečním interview s francouzským rádiem Europe 1.

„Existují určité hodnoty, které se musí ve školách respektovat, a když se respektovat nebudou, když nám tam bude docházet k proti-republikánským kázáním, tak pro takové dospělé, tam nemůže být místo, aby takoví vedli děti,“ dodal ministr školství.

Blanquer zmiňoval případ v Torcy na pařížském předměstí Seine-et-Marne, kde učitel a zároveň imám, který vede soukromou mešitu, pronášel „proti-republikánské řeči.“ Tento pedagog byl později ze svého učitelského místa vyhozen.

Také profesor dějepisu a zeměpisu pracující na vysoké škole ve stejné neblaze proslulé no-go zóně (Seine-Saint-Denis) promlouval o tom, že si myslí, že někteří z jeho kolegů se už radikalizovali.

„Učitelský sbor není vůči radikalizaci imunní,“ řekl tento profesor s dodatkem, že jeden z jeho muslimských kolegů si odmítá potřásat rukama s ženami.

Ovšem u studentů je radikalizace daleko častější, když už byly zadokumentovány nejméně tisíce případů radikalizace studentů.

Francouzské úřady už asi začínají mít větší obavy, že jim radikální islám začíná prolínat do sektoru zaměstnanců veřejné správy v zemi. Minulý týden zaměstnanec s bezpečnostní prověrkou pracující v pařížském policejním ústředí ubodal čtyři své kolegy. Později bylo zjištěno, že nedávno konvertoval k islámu a měl vazby na organizace radikálních islámských teroristů.

I přes narůstající radikalizaci v řadách policejních sil říká mnoho policistů, že se bojí nahlašovat potenciálně radikalizované kolegy kvůli strachu, že budou označeni za ‚islamofoby‘.

 Tips? Follow Arthur Lyons

By Arthur Lyons 13 October 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/10/france-islamic-radicals-are-teaching-students-in-public-schools/

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na