Ve Filadelfii a v Pittsburghu započteno 650 000 hlasů nezákonně

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA, Světová

Jeden z osobních právníků prezidenta Donalda Trumpa Rudy Giuliani 11. listopadu prohlásil, že ve Filadelfii a v pensylvánském Pittsburghu bylo odevzdáno 650 000 nezákonných hlasů.

Guiliani v rozhovoru s Lou Dobbs pro Fox Business tvrdil, že „téměř žádný“ z těch statisíců hlasů nebyl sledován republikánskými pozorovateli voleb. Zákon o státních volbách přitom požaduje přítomnost pozorovatelů voleb ze všech stran.

„Jsme teď před spočítáním asi 650 000 hlasů, které jsou nezákonným hlasováním, které byly vhozeny ve Filadelfii a v Pittsburghu,“ řekl.

„To, co povídají v masových médiích, že nemáme žádné důkazy, je naprostá, absolutní lež, stejně jako lžou už roky.“

V pondělí uvedl v prohlášení úřad guvernéra Toma Wolfa, že na hlasování během celého procesu dohlíželi pozorovatelé ze všech stran a že „jakékoliv náznaky, že by to mohlo být jinak, jsou vylhané.“

O několik dní dříve Giuliani řekl, že Trumpova kampaň si může opatřit dostatek důkazů ke změně volebních výsledků ve státě Pensylvánie.

V neděli řekl Marii Bartiromo z Fox News, že kampaní za Trumpovo znovuzvolení podaná žaloba by mohla ukázat, že v tomto sporném státě bylo vhozeno až 900 000 neplatných hlasů.

Podle neoficiálního počítání hlasů z pensylvánského ministerstva státní správy dostal Biden 3,35 milionu hlasů a Trump 3,31 milionu hlasů. Procentuálně to bylo 49,7 procenta pro Bidena v porovnání s 49,1 procenta pro Trumpa.

 (Chip Somodevilla/Getty Images)

„Myslím, že toho máme dost, abychom Pensylvánii změnili. Pensylvánské volby byly katastrofa,“ řekl Giuliani v odpovědi na otázku moderátorky, zda tyto důkazy postačují ke změně osudu prezidentských voleb.

„Máme lidi, kteří to pozorovali, byli ale vyhnáni hlasovací místnosti. Máme lidi, kterým navrhovali, aby volili jinak, a ukazovali jim jak. Poskytnu vám celkový obraz,“ řekl.

Když se počítaly korespondenční hlasy, tak republikánské pozorovatele „do místnosti po 24 hodin nepustili,“ tvrdil Giuliani.

„I když jsme šli k soudu a povolili nám se přiblížit o šest stop, tak demokratická mašinérie tam posunula počítací místa o dalších šest stop dále. To je zadokumentováno na videozáznamu. K dispozici je přes 50 svědků,“ pokračoval.

 (Rachel Wisniewski/Reuters)

Toto pondělí podal Trumpův kampaňový tým novou žalobu zaměřenou na zastavení certifikace volebních výsledků v Pensylvánii s tvrzením, že demokratické a republikánské kraje nepostupovaly ohledně závadných poštovních lístků stejně, a že republikánští pozorovatelé nemohli vidět proces počítání hlasů ze smysluplně krátké vzdálenosti.

„Pokud jste byli ve Filadelfii Demokraté, směli jste na nápravě vadných hlasů pracovat mimo omezení restrikcemi, čemuž se říkalo léčba,“ vysvětloval během pondělní tiskové konference generální konšel Trumpovy kampaně Matt Morgan.

„Ale když jste byl v krajích státu Pensylvánie Republikán, tak vám nedovolili to dělat s odvoláním na přísně dodržované předpisy Pensylvánie.“

K žalobě se připojuje i poštovní zaměstnanec kraje Erie, který tvrdil, že slyšel své nadřízené, jak mluví o ilegálním zpětném datování hlasů, které dorazily pozdě, tak, aby vypadaly legitimně. Na jeho tvrzení se v dopise ministerstvu spravedlnosti požadujícím federální vyšetřování odvolával i senátor Lindsey Graham.

by Tyler Durden

Thu, 11/12/2020 – 08:15

Authored by Isabel van Brugen via The Epoch Times, Zdroj: https://www.zerohedge.com/political/giuliani-650000-votes-were-counted-unlawfully-philadelphia-and-pittsburgh

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na