Vatikánská akademie tweetla obraz Panny Marie držící Černého Ježíše

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO, Odvážný nový svět

ŘÍM – Pontifikální akademie života tweetla fotošopem upravenou verzi Michelangelovy sochy Pietà, přičemž tělo Ježíše vylepšila na černošské.

V tomto tweetu Pontifikální akademie vedená arcibiskupem Vincenzo Pagliou tuto fotku prohlašuje za: „Obrázek, o kterém stojí za to mluvit.“

V článku nadepsaném „Pontifikální akademie pro život vysílá spolu s ‚Na černých životech záleží‘ mocné protirasistické prohlášení přes Pietà,“ chválila toto dílo katolická tisková agentura Novenanews.com, a přímo se tak přidává k hnutí Na černých životech záleží (BLM).

Několik katolických prelátů nebylo vůči BLM tak vstřícných, avšak včetně jihoafrického kardinála Wilfrida Fox Napiera, který toto hnutí obvinil ze zrady černé komunity.

Na černých životech záleží „je oddáno rozkladu samotných hodnot, struktur a institucí,“ které jsou ústřední pro zdravou společnost, prohlásil v červenci kardinál Napier.

Misijní prohlášení o Na černých životech záleží „ukazuje, že hnutí unáší zájmové skupiny a strany oddané rozložit samotné hodnoty, struktury a instituce, které byly po staletí pro nejlepší civilizace a kultury nosné!“ tweetnul kardinál.

Napier se ve své kritice přidal k rostoucí skupině křesťanských i černošských vůdců, které BLM zlořečí za jeho odmítání tradiční rodiny a jeho naprostému ztrapnění LGBT agendou včetně odmítání „heteronormality“ a jeho prosazování „queer kultury.“

Kardinál ve svém hodnocení BLM problematiky uvedl, že pokud by BLM mělo opravdu starost o hodnotu černých životů, tak by odsuzovali potratový průmysl a nad-proporční negativní dopady potratů na černé životy.

„Dalším kritickým testem autenticity hnutí, Na černých životech záleží, bude jeho postoj k Plánovanému rodičovství a Potratovému průmyslu!“ uvedl kardinál v dalším tweetu.

„Stejný test platí, když hodnotíme upřímnost těch, kdo vykřikují hlasitá odsouzení proti domácímu násilí (chybně zvaném „Genderově založené násilí) oproti absolutnímu tichu týkajícímu se násilí páchanému na novorozencích a dělohách jejich matek!“ dodal.

Kardinál Napier srovnával americký zápas s problémem potratů s bojem svého vlastního národa s apartheidem, kdy zdůraznil důležitost listopadových prezidentských voleb.

„Katoličtí voliči v USA stojí před stejným dilematem jako generace Jihoafričanů v dobách apartheidu,“ napsal v tweetu počátkem září kardinál Napier. „Existuje snad nějaká jiná volba než se nechat vést Ježíšem, copak jeho evangelium a učení nedává těm, kdo jsou v jeho církvi povinnost? Jaká je v těchto časech boží vůle?“

Sochu Pietà umístěnou v Bazilice Svatého Petra ve Vatikánu vytesal roku 1499 Michelangelo Buonarroti. Když toto dílo dokončil, bylo tomuto umělci jen 25 let.

THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.

15 Sep 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/faith/2020/09/15/vatican-academy-tweets-image-of-virgin-mary-holding-black-jesus/

1 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments