Vatikán stupňuje popírání kacířství papeže Františka

NWO

ŘÍM – Vatikán vydal silnější prohlášení k vyvrácení tvrzení, že papež František řekl, že Ježíš Kristus není Bůh, jelikož se ozývaly stížnosti na předchozí „vlažnou“ odpověď.

Ve středu vydal v novinách La Repubblica italský žurnalista Eugenio Scalfari esej prohlašující mimo jiné, že mu papež řekl, že si sice myslí, že Ježíš z Nazaretu byl výjimečný člověk, že si však nemyslí, že by byl ztělesněním Boha.

Scalfari psal, že mu papež řekl, že Kristova slova na kříži „jsou důkazem, že Ježíš z Nazaretu, když už se jednou stal člověkem, ač člověkem výjimečných předností, tak už žádným způsobem nebyl Bohem.“

Původně řekl papežský mluvčí, že Scalfariho prohlášení bylo „volnou interpretací“ papežových slov a nelze je brát jako doslovnou citaci, aniž by však popíral podstatu tohoto tvrzení.

Prohlášení papežského mluvčího Mattea Bruniho uvádí:

Jak už bylo k této události řečeno, slova, která Dr. Eugenio Scalfari připisuje v uvozovkách Svatému Otci během jeho rozhovorů s ním, nemohou být považována za věrný výpis toho, co opravdu řekl, nýbrž představují spíše volnou osobní interpretaci toho, co slyšel, což je dost evidentní z obsahu sdělení, jaké bylo dnes řečeno o božství Ježíše Krista.“

Po zprávách, že vatikánské popření prohlášení připisovaného papeži bylo nejednoznačné, vydal prefekt Dikasteria pro komunikaci Paolo Ruffini na konci denního briefingu Vatikánské synody pro Amazonii druhé prohlášení.

Ruffini řekl, že i přes „jasné popření“ Matteo Brunim „by rád zopakoval, že Svatý Otec nikdy to, co Scalfari napsal, neřekl.“

„Tudíž jak ty uvozovky, tak ta volná rekonstrukce a interpretace toho povídání, k němuž došlo před více než dvěma lety, Dr. Scalfarim, nemohou být považovány za věrné vylíčení toho, co papež řekl,“ uvedl.

„A tak bude učiněn nález nejspíš přes Církevní magisterium a samotným papežem Františkem o Ježíši, že to byl pravý Bůh a pravý člověk,“ uzavřel to.

Ruffiniho páteční prohlášení představuje zatím nejjasnější popření Scalfariho častého tvrzení týkajícího se papeže, který tomuto žurnalistovi poskytl četná interview.

Např. v březnu 2018, když Scalfari referoval, že mu papež řekl, že nevěří na existenci pekla, tak Vatikán vydal pečlivě formulované prohlášení, že nepopírá podstatu tohoto tvrzení.

To, o čem autor referuje, „není výsledkem jeho rekonstrukce papežových přesných slov, která nejsou citována. Žádná z citaci výše uvedeného článku nemůže být tudíž považována za věrný přepis slov Svatého Otce,“ uvádí vatikánské prohlášení.

THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.

12 Oct 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/faith/2019/10/12/vatican-beefs-denial-pope-francis-heresy/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments