Vakcinační pasy odsouhlasili všichni, řekla Merkelová na koronavirovém summitu EU

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO, Odvážný nový svět

Německá kancléřka Angela Merkel ve čtvrtek během virtuální konference členských států EU tvrdila, že v Evropské unii existuje jednohlasná shoda na zavedení koronavirových očkovacích pasů.

Německá vůdkyně po poradě evropských vůdců řekla, že „všichni odsouhlasili, že potřebujeme digitální vakcinační certifikát.“

Merkelová řekla, že takový systém by se mohl zavést už v létě, tvrdila však, že zavedení vakcinačního pasu „neznamená, že cestovat budou moci jen ti, kdo vakcinační pas mají,“ uvádí německý vysílač DW.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen vychvalovala Izrael za zavedení systému ‚zelených pasů,‘ jehož pomocí vláda sleduje a dokumentuje vakcinační historii lidí, aby mohli cestovat nebo navštívit synagogu, kino, koncert nebo si zajít do tělocvičny.

Ač v EU zatím nedošlo k dohodě o standardizovaném systému, tak von der Leyen řekla, že Komise pracuje na „otevření bran pro interoperabilitu mezi jednotlivými zeměmi.“

Kritizovaná předsedkyně EU uvedla, že členské státy budou „muset jednat rychle,“ aby zavedly vakcinační pasy do léta. Evropská unie až dosud naočkovala jen osm procent svého obyvatelstva v porovnání se skoro 30 procenty v brexitové Británii.

Neschopnost naočkovat značnou část obyvatelstva vedla k obavám, že vakcinační pasy by byly diskriminační. Angela Merkel to tento týden přiznala, když řekla: „Jelikož je počet těch, kdo byli vakcinováni, zatím daleko menší než počet těch, kdo na očkování čekají, tak stát nemůže s těmito skupinami zacházet odlišně.“

Jižní členské státy EU jako Španělsko, Itálie a Řecko tlačí na zavedení COVIDOVÝCH pasů, aby tak umožnily cestování a rozhýbaly jejich skomírající turistický průmysl. Pro země zvláště jako Řecko je turistika jednou z hlavních částí domácí ekonomiky a koronové lockdowny pro ně byly devastující.

Další země jako Francie vyjadřovaly obavy z diskriminace stejně jako poukazovaly na chybějící důkazy, že by očkovaní lidé nemohli ještě wuhanský virus přenášet. Místopředseda řecké vlády Akis Skertsos řekl, že systém očkovacích pasů „není vůbec diskriminující,“ s tvrzením, že i neočkovaní lidé mohou stejně Řecko navštívit, budou však vystaveni přísnějším restrikcím, jako nucenému testování a sebe-izolaci po příjezdu. Řecko, které už podepsalo smlouvu s Izraelem, že otevře pro ty se ‚zelenými pasy‘ cestování, údajně již jedná i s Británií, aby podepsalo podobnou smlouvu.

Na údajně konzervativní britskou vládu narůstá tlak, aby očkovací pas přijala, kdy ministerský předseda Boris Johnson tento týden poukázal, že od Britů by se mohlo chtít, aby nosili zdravotní pasy i proto, aby mohli provádět běžné domácí návštěvy jako jít do hospody nebo do kina.

„Víte, že ti fanatičtí libertariáni proti tomu budou namítat, ale ostatní lidé budou přesvědčeni, že pro to je důvod,“ řekl Johnson, než řekl, že mnoho zemí vydá požadavky na vakcinační pasy. Ministr školství Gavin Williamson podpořil tento plán na nošení pasů, aby lidé mohli do restaurací, kin a divadel, když ve středu LBC Radio říkal: „Myslím, že bych nejspíš dost rád udělal vše, abych si mohl všech těchto příjemných věcí užívat.“

„Myslím ta představa zajít si s rodinou do restaurace nebo jít do kina je čímsi, čeho si opravdu chceme užívat,“ dodal Williamson.

Ministr Michael Gove povede vládní výzkum, zda přijmout systém vakcinačních pasů, ač v prosinci s určitostí prohlásil, že od Britů se nebude vyžadovat, aby při vstupu do hospody předložili doklad o očkování.

KURT ZINDULKA

26 Feb 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/02/26/everyone-agreed-on-vaccine-passports-says-merkel-at-eu-coronavirus-summit/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Eman
2 měsíců před

A napadlo nekiho ze ta vakcina je mozna k nicemu? To je pak i ten pak k nicemu ne?