V Rusku 16letý muslimský chlapec za výkřiku ‚Alláhu Akbar‘ probodl policistu

MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, Terorismus

Ruská policie v regionu Tatarstán s muslimskou většinou v pátek zastřelila teenagera, co napadl místní policejní stanici Molotovovými koktejly a probodl policistu nožem, uvedlo ministerstvo vnitra tohoto regionu.

V ranních hodinách 30. října si policista ve městě Kukmor „všiml ohně a rozbitého skla na zemi, když parkoval své vozidlo u policejní stanice. Pak neznámý pachatel vrhl další lahev s explozivní kapalinou směrem k parkovišti a pokusil se ze scény uprchnout,“ hlásí ruská státní tisková agentura TASS. „Dva policisté začali pachatele pronásledovat. Když policisté muže dohnali, začal jim vyhrožovat nožem.“

„Mladík nereagoval na opakované požadavky, aby přestal s nezákonnou aktivitou. Aktivně kladl odpor zatčení, kdy jednomu z policistů způsobil několik zranění nožem,“ uvedl v prohlášení ministerstvo vnitra Tatarstánu.

„Policisté byli nuceni zahájit palbu, jíž muže usmrtili,“ uvádí ministerstvo. Zraněný policista byl hospitalizován a čeká se, že přežije.

Ruská federální Vyšetřovací komise v pátek sdělila, že zahájila vyšetřování „pokusu o teroristický útok.“

Teenager při tom řádění vykřikoval „Allahu akbar“ (v arabštině „Alláh je největší“) a policistům nadával do „nevěřících“, uvádí ruská zpravodajská stránky státní RT.

„Pravdou je, že hrozil všem zabitím. Na policisty pokřikoval, že jsou nepřáteli Alláha,“ řeklo webové zpravodajské stránce ruského deníku Storm ministerstvo vnitra Tatarstánu.

Podle Moscow Times ruský kanál Baza Telegram toho teenagera identifikoval jako 16letého Vitalije Antipova a uvádí, že „se věří, že Baza má vazby na ruské bezpečnostní služby.“

Podle Baza „se Antipov údajně před útokem uchýlil na sociální média ‚s výzvou k džihádu‘.“

„Duchovní rada Tatarstánu odmítla, že by podezřelý docházel v jakékoliv z jejich mešit na bohoslužby,“ uvádí ruská státní tisková agentura RIA Novosti.

„Mluvčí regionálního ministerstva školství, aniž by podezřelého jmenovala, řekla, že se narodil v sibiřské republice Altaj a s rodinou se odstěhoval o 1 800 kilometrů na západ do republiky Baškortostán, která sousedí s Tatarstánem,“ ohlásila RIA Novosti.

Kukmor, kde v pátek k pokusu o teroristický útok došlo, je město na ruském středním východě v regionu Tatarstán s muslimskou většinou se zhruba 18 000 obyvateli. Policie v Tatarstánu v pátek popřela, že by tento atentátních byl před útokem „na seznamu sledovaných extremistů,“ uvádí RIA Novosti.

file/Getty Images

GABRIELLE REYES

31 Oct 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/asia/2020/10/31/16-year-old-muslim-boy-shouts-allahu-akbar-stabs-police-in-russia/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments