V Německu zastřelili politika prosazujícího masovou migraci

Evropská Unie, POLITIKA

Politik německé Křesťanskodemokratické unie (CDU) Walter Lübcke, který doporučoval Němcům odporujícím masové migraci, ale ze země vypadli, byl ve svém domě nalezen mrtev s prostřelenou hlavou.

Tento 65-letý politik, který na vrcholu migrační krize značně proslul svojí podporou politiky otevřených hranic kancléřky Angely Merkel z CDU, byl v neděli na terase svého domu ve vesnici poblíž Kasselu nelezen mrtev, hlásí francouzské noviny Le Monde.

Lübcke během migrační krize vzbudil kontroverzi, když útočil na odpůrce masové migrace slovy: „Ti, kdo s námi nesdílí naše hodnoty, mohou přeci kdykoliv z této země vypadnout.“

Vyšetřovatelé zatím říkají, že v tomto případě nemají žádného podezřelého a tento incident neustále vyšetřují. Lübckeho kolegové tvrdí, že tento politik dostával spoustu hrozeb od skupiny Reichsbürger (Říšští občané), tj. od seskupení suverénních občanů, kteří neuznávají legitimitu poválečné německé ústavy.

Loni německá agentura domácího zpravodajství tvrdila, že do hnutí Říšských občanů je zapojeno až 16 500 lidí po celé zemi.

Německý spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier na tuto vraždu reagoval prohlášením: „O původu tohoto zločiny nevíme ještě vůbec nic, ale někteří lidé, jakmile se dověděli o jeho smrti, vyjádřili na sociálních sítích různě cynickým, ohavných, hnusným a odporným způsobem svoje potěšení.“

Někteří uživatelé sociálních médií svými výroky tuto smrt politika CDU oslavovali, čímž Steinmeiera rozhněvali, a ten pak dodal: „Abych byl upřímný, rád bych viděl, aby to vyvolalo daleko více pobouření, než jaké jsem viděl až dosud, a také bych rád viděl větší pocit odpovědnosti ze strany platforem sociálních médií, na kterých se pořád ty pocity nenávisti šíří.“

Tento případ je ale jen posledním z řady násilných incidentů vůči politikům v Německu. Letos byl muži maskovanými ve stylu Antifa napaden politik z populistické Alternativy pro Německo (AfD) Frank Magnitz, o čemž někteří referovali jako o pokusu o vraždu.

Lübcke také není prvním politikem otevřených hranic, který byl násilně napaden. V říjnu 2015 starostku Kolína Henriette Reker bodl do krku útočník, který byl odpůrcem její politiky masové migrace.

Thomas Lohnes/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

7 Jun 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/06/07/german-pro-mass-migration-politician-found-shot-dead/

 

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments