V Macronově Francii pochoduje policie proti hrozným pracovním podmínkám

Evropská Unie, POLITIKA

Tento týden se v Paříži vyhrnulo do ulic asi 27 000 policistů na protest směřovaný proti francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi kvůli nedostatku zdrojů a hrozným pracovním podmínkám.

Organizátoři tohoto protestu pojmenovaného Pochod hněvu jej označili za „historický“ jaký „nebyl nikdy předtím“, když v této profesi pracuje po celé zemi celkem asi 150 000 lidí.

Součástí protestů bylo upozorňování na vzestup sebevražednosti mezi policisty, kdy jen od počátku letošního roku jich sebevraždu spáchalo 52, hlásí Liberation.

Generální tajemník SGP, tj. největších francouzských policejních odborů, Yves Lefebvre řekl, že „je neuvěřitelné, kolik se nás dnes sešlo.“

„Úspěchem by bylo, kdybychom dostali to, co od vlády žádáme. Prozatím nemáme ještě určenou návštěvu, ale musí nás dnes večer přijmout. A není to jen ministerstvo, na které se útočí, nýbrž je to i Elysejský palác,“ dodal pan Lefebvre.

Dvě policistky z Val-de-Marne s těmito novinami mluvily o sebevraždách v jejich okrsku, kdy říkaly: „V Maisons-Afort jsme měli dvě sebevraždy za osm měsíců, ale úplně se na nás kašle. Řekli nám o těch úmrtích a pak jsme šli domů a museli jsme se chovat, jako by se nic špatného nestalo. Za žádné psychologické utěšování jsme jim nestáli.“

„Vzali jsme si neprůstřelné vesty, které jsme museli předtím nosit, takže dnes doufáme, že tento pochod nějaké ovoce přinese. Nežádáme přeci modré z nebe – chceme jen, abychom svoji práci mohli odvádět ve slušných podmínkách. To kvůli nám i kvůli lepší ochraně obyvatelstva,“ řekl další policista.

Také Mattieu Anaclet z Alternativních policejních odborů CFDT se ozval s komentářem ke každotýdenním protestům Žlutých vest, o nichž říkal, že mnoho policistů je po nich už vyždímaných.

Pochodu se ale zúčastnil i jeden z vůdců Žlutých vest Eric Drouet. Ten se pokoušel s policisty mluvit, přičemž kolegové ze Žlutých vest nesli fotografie mnoha brutálních zranění členů tohoto hnutí.

Policisté na přítomnost Žlutých vest reagovali výkřiky: „Republika žije díky nám; vy jste bez nás nic.“ Droueta v lednu policie zatkla, když v Paříži organizoval protest bez předchozího ohlášení.

MARTIN BUREAU/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

4 Oct 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/10/04/macrons-france-27000-police-march-against-poor-working-conditions/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments