V Macronově Francii mají tři útoky na kostely denně

MULTIKULTURALISMUS, Terorismus

Francouzské kostely se v čím dál vyšší míře stávají předmětem útoků, kdy v posledních třech letech jsou v průměru skoro tři kostely denně předmětem vandalismu.

Zpráva od Zpravodajské kriminální ústředny (SCRC) četníků uvádí, že mezi lety 2016 až 2018 došlo k tisícům případů vandalismu proti kostelům, což vyvrcholilo v roce 2017 1 045 případy, hlásí Le Figaro.

Podle francouzského ministerstva vnitra, vezmeme-li v úvahu i hřbitovy a další taková místa, byl v roce 2018 nárůst vandalismu na 1 063 případů.

Letos zažila Francie během jediného týdne vandalské útoky na dvanáct kostelů včetně pokusu útočníků zapálit kostel Saint-Supice v Paříži.

K ještě hyenističtějšímu útoku došlo v Nimes, kde vandalové zabarvili tváře na stěnách chrámu Notre-Dame des Enfants a vyloupili cennosti z oltáře.

V březnu došlo k vandalství vůči více než 800 let staré bazilice Saint-Denis, v nyní silně migranty obývaném předměstí Paříže, kdy zde těžce poničili varhany a porozbíjeli okna ze skládaných sklíček.

Také krádeže z náboženských objektů od roku 2016 neustále narůstají, kdy vzrostly ze 121 na 129 v roce 2018. Podle četníků jsou krádeže převážně příležitostné, ale v některých vzácných případech je páchají i organizované zločinné skupiny.

Dodávají, že kostely jsou často snadným cílem zločinců kvůli skutečnosti, že zůstávají otevřené pro veřejnost. „Ti zloději nejsou proti-křesťansky motivovaní, ale ve skutečnosti mají finanční zájem,“ tvrdí a dodávají, že takový kalich lze prodat za 200 až 2 000 euro.

Loni v září francouzské úřady uvěznily pár rumunských migrantů, kteří jsou podezřelí, že jsou za četnými krádežemi v kostelech, jak v Paříži, tak v předměstích tohoto města. Tento pár údajně ukradl majetek v hodnotě až 70 000 euro.

Někteří už proti nárůstu těchto proti-křesťanských činů ve Francii aktivně promlouvají, jako kardinál Robert Sarah, který o nich řekl: „Ty jsou smutným odrazem nemocné civilizace, která se nechá strhnout do sítí zla. Biskupové, kněží a věřící si musí zachovat svoji sílu a odvahu.“

SEBASTIEN BOZON/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

30 Mar 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/03/30/macrons-france-average-of-three-church-attacks-per-day/

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments