V Itálii po Salvinim je to zase evropsky krásné jako kdysi. Loď neziskovky je vítána, aby vyložila dalších 182 migrantů

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

NA PALUBĚ OCEAN VIKING (AP) – Loď vezoucí 182 migrantů sebraných ze Středozemního moře v neděli uvedla, že jí Itálie dala povolení, aby své pasažéry vyložila na Sicílii.

K italskému rozhodnutí přijmout Ocean Viking dochází před pondělním setkáním, kterého se na Maltě zúčastní francouzští, němečtí a italští úředníci. Tito činitelé se pokusí o provizorní dohodu jak vyřešit to váznutí, kvůli kterému v uplynulém roce migranti posbíraní loděmi neziskovek z moře trčeli celé dny i týdny na moři.

Pod norskou vlajkou se plavící loď Ocena Viking se účastní operace hledání a záchrany spolu s SOS Mediterranee a s Lékaři bez hranic už od 17. září, kdy z člunů ve středním Středomoří posbírala 217 lidí. Všichni tito migranti odpluli z Libye.

Člen Evropské unie Malta v pátek dovolila vylodění 35 migrantů, ale těch 182 dalších na palubě lodi už odmítla vzít. Itálie také referovala o požadavku této lodi ostatním evropským zemím, než pak v neděli večer oznámila, že loď smí zamířit do přístavu Messina.

Tato loď by měla v úterý ráno dorazit do sicilského přístavu, aby zde vyložila zachráněné. Ti jsou převážně ze subsaharské Afriky a patří k nim i novorozené děťátko a 13 dalších dětí ve věku do 15 let.

Podle Mezinárodní organizace pro migraci letos do Itálie po moři dorazilo 6 570 migrantů a 2 260 na Maltu. Obě tyto země, které jsou nejbližším bodem pro překročení Středozemního moře, chtějí od ostatních členů EU, aby se o tyto lidské náklady spravedlivě podělily.

Tento blok 28 národů však zatím ještě dohodu o automatickém systému určujícím, kam se migranti smí umisťovat a potenciálně tam žádat o azyl, nedosáhl.

Politici upřednostňující blokování přístupu těmto lodím neziskovky obviňují ze spolčení s pašeráky.

ANNE CHAON/AFP/Getty Images

BREITBART LONDON

22 Sep 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/09/22/business-as-usual-ngo-ship-allowed-to-land-another-182-migrants-in-post-salvini-italy/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments