V Brazílii zemřel dobrovolník testování vakcíny od Oxford-AstraZeneca proti Covid-19

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, TECHNOLOGIE

V Brazílii ve středu zemřel dobrovolník testování vakcíny proti koronaviru vyvíjené AstraZeneca a University of Oxford oznámil zdravotní úřad této země Anvisa.

G1 Rio v Brazílii potvrdilo, že dobrovolníkem byl 28letý Dr João Pedro R. Feitosa z Rio de Janeira.

Mluvčí AstraZeneca odmítl k tomuto dobrovolníkovi s odvoláním na „lékařské tajemství a předpisy o klinických testech“ poskytnout komentář.

Mluvčí dodal, že „všechny významné zdravotní události vyšetřovatelé testování pečlivě vyhodnocují“ a že „tato hodnocení nevedla k žádným obavám o pokračování probíhající studie.“

Mluvčí z University of Oxford, která vakcínu vyvíjí spolu s AstraZeneca, v prohlášení uvedl: „Po provedení hodnocení tohoto případu v Brazílii vznikly obavy o bezpečnosti tohoto klinického testu.“

„Nezávislá revize navíc k té od brazilského regulátora to komentovala, že testování by mělo pokračovat,“ řekl mluvčí Oxfordu Alexander Buxton.

Vyobrazený 28letý Dr João Pedro R. Feitosa z Rio de Janeira v Brazílii potvrzen jako ten dobrovolník, který zemřel při testech vedených brazilskou pobočkou AstraZeneca a University of Oxford.

CNBC hlásí:

Oxford neposkytl ke smrti tohoto dobrovolníka další údaje a není jasné, zda ten dobrovolník uvedenou vakcínu dostal. Brazílie momentálně zažívá druhou nejsmrtonosnější epidemii světa za Spojenými státy s nejméně 115 914 mrtvými, uvádí data sestavená John Hopkins University.

Zdroj obeznámený se situací Reuters řekl, že test by měl být suspendován, pokud by dobrovolník byl součástí skupiny dostávající injekce.

Zprávy přichází, když Úřad pro potraviny a léky ještě drží pozastavenou poslední fázi klinického testu AstraZeneca ve Spojených státech. To znamená, že společnost nemůže podat druhou dávku regimentu svých vakcín účastníkům v USA.

Společnost 8. září oznámila, že její testování bylo pozastaveno kvůli nevysvětleným onemocněním pacientů ve Velké Británii. U pacienta se podle zpráv vyvinul zánět míchy známý jako transversální zánět míchy. Testy se mezitím v Británii a v dalších zemích obnovily.

Očekává se, že USA obnoví testy už tento týden, až FDA dokončí svoji revizi, hlásila v úterý Reuters s odkazem na anonymní zdroje.

AstraZeneca je jedním ze čtyř výrobců léků podporovaných USA při poslední fázi testování potenciální vakcíny. Vakcína AstraZeneca zvaná AZD1222 využívá genetického materiálu z koronaviru pomocí modifikovaného adenoviru.

V červenci společnost publikovala data, která ukazují, že její vakcína v rané fázi testování vytvořila slibnou imunitní reakci a vypadá, že ji tělo dobře toleruje.

Vakcína v té době u dobrovolníků podle výzkumníků nevyvolala žádnou závažnou averzi. Nejběžněji hlášeným vedlejším účinkem byla podle nich únava a bolesti hlavy. K dalším běžným vedlejším účinkům patřily bolesti svalů v místě injekce, zimnice a horečka.

October 21, 2020 Baxter Dmitry 

Zdroj: https://newspunch.com/volunteer-in-oxford-astrazeneca-covid-19-vaccine-trial-dies-in-brazil/

4 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Peté
1 rok před

Prý patřil do skupiny, která dostala placebo a ne účinnou očkovací látku, uvedl list O´Globo. Šlo o 28letého lékaře k Rio de Janiera, který se staral o nakažené covidem-19. https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/oxfordska-vakcina-proti-covidu-19-funguje-v-bunce-spravne-40340276

1 rok před

Pozdravujte Putina, šulini!