V Arabských emirátech vyvíjí úderné drony proti mrakům, aby uměle vyvolávaly déšť

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, TECHNOLOGIE

Od dohledových dronů, přes ozbrojené válečné drony a drony s umělou inteligencí až po doručovací drony to vypadá, že každý rok přichází vývojáři a výzkumníci s nějakým novým neočekávaným využitím dronů, čímž přivádí lidstvo blíže k nějakému budoucímu scénáři anti-utopie Skynet, kde roboti vládnou obloze nad hlavami.

Přesně to vytane v mysli s posledním projektem dronů ze Spojených arabských emirátů. Toto ultra-bohaté ropné a plynové království feudálních šejků vyvíjí drony za účelem meteorologického inženýrství, které mohou vyvolávat déšť nebo měnit vzory počasí.

Tato technologie se popisuje jako založená na schopnosti dronů vyvolávat elektrické výboje během vznášení v oblacích. Jelikož Emiráty už investují do technologie osévání mraků pomocí jiných prostředků, jelikož tam mají svých v průměru 100 mm srážek ročně, tak je to tentokrát více způsobů, jak mraky osévat a v podstatě provádět „inženýrství“ mraků.

BBC popisuje tuto poslední iniciativu následovně:

Drony, které létají do mraků, aby jim daly elektrické šoky a tak jim způsobily „cajole“ a vyvolaly tak déšť, se chystají ke zkouškám ve Spojených arabských emirátech.

Tato země už využívá technologii osévání mraků, kdy sypou sůl, aby urychlovali tvorbu srážek.

Vláda roku 2017 poskytla 15 mil $ na devět různých projektů zvyšování deště.

A s odkazem na experta v tomto oboru: „Projekt je zaměřený na změnu rovnováhy v elektrických nábojích v kapičkách mraků, vysvětloval prof. Maarte Ambaum, který na tomto projektu pracoval,“ pokračuje BBC.

Elektrický náboj by teoreticky měl umožnit, aby se droboučké kapičky vody přítomné v oblacích „slévaly a slučovaly,“ aby dostatečně vyrostly tak, že spadnou jako vodní kapky.

Očekává se, že tuto iniciativu povede britský tým vědců ve spolupráci s vládou Emirátů. Arab News dále hlásí, že: „Emiráty už britskému týmu zaplatily 1,4 milionu $, aby testoval, jak může elektrický náboj zvětšovat a slévat vodní kapičky, aby začalo pršet.“

Emirát jsou ve skutečnosti známy tím, že mají kterýkoliv den spoustu mraků, avšak z těch však jen velmi zřídka nějaké srážky spadnou.

Náhledový obrázek: UAE file, Getty Images

BY TYLER DURDEN

FRIDAY, MAR 19, 2021 – 04:15 AM

Zdroj: https://www.zerohedge.com/technology/uae-developing-cloud-shocking-drones-artificially-boost-rainfall

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments