„Úspěch EU závisí na odvrácení se od politiky podpory stěhování národů“

Evropská Unie, POLITIKA

Evropská unie nedosáhne úspěchu na globální scéně, pokud neudělá obrat čelem vzad, v němž se odvrátí od své politiky podněcování migrace, řekl v Lucembursku maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto, kdy argumentoval, že zastavit příliv migrantů je kriticky důležité pro zajištění bezpečnosti a konkurenceschopnosti Evropy.

Peter Szijjarto, který spolu se svými protějšky z EU promlouval k tiskové konferenci, řekl, že rozhovory se soustředily hlavně na to jak zvýšit efektivitu společné zahraniční a bezpečnostní politiky stejně tak jako na globální strategii EU.

Co se týče posledního tématu, řekl Szijjarto, že EU by své úsilí neměla směřovat na zvládání procesu migrace, nýbrž spíš na její zastavení. EU se nesmí podvolit žádnému druhu nátlaku, který by vedl k tomu, že kontinent bude zaplaven imigranty, řekl.

Také řekl, že tomuto bloku trvá příliš dlouho, než podepíše dohody o volném obchodu se spoustou důležitých partnerů, k čemuž dodal, že to pak má negativní dopady na její konkurenceschopnost. Řekl také, že schválení „těch ekonomických strategií socialistického typu“ jako jsou návrhy na harmonizaci daní a komunitizaci zdanění by byly dalšími překážkami zlepšení konkurenceschopnosti EU.

„Takové návrhy by do Evropské unie zavedly socialismus, takže jim odporujeme. My už jsme v socialistických diktaturách hodně dlouho žili a nechceme zažít, že by se to vrátilo,“ řekl. Szijjarto rovněž varoval před tím, co nazval sklonem EU „poučovat“ své partnery a členské státy, o čemž řekl, že jestli bude tento blok v této praxi dále pokračovat, tak nebude ani konkurenceschopný ani bezpečný.

„Dříve nebo později bude mít každý už plné zuby Bruselu, co chce všem ostatním říkat, jak mají ve všech těch dalekých koutech světa žít,“ řekl.

Szijjarto rovněž mluvil o snahách vnutit do procesu tvorby rozhodnutí o zahraničně politických otázkách EU rozhodování na základě kvalifikované většiny. Řekl, že maďarská vláda těmto snahám na všech existujících fórech odporuje.

Dodal také, že Brusel často uplatňuje ve vztahu ke třetím zemím, jako Rusko a Čína, dvojí standardy, kdy poukazoval, že ty země, které jsou k těmto zemím nejkritičtější a ostatním zemím nechtějí dovolit s nimi uzavírat partnerství – protože patří na Západ – jsou právě těmi zeměmi, které s nimi už mají uzavřeny ty nejlukrativnější smlouvy.

By Hungary Journal 19 June 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/06/eu-success-dependent-on-migration-policy-u-turn/

Zdejší článek o EU nezvládání uzavírání obchodních smluv se světem: Mercosur a EFTA postoupili blíže k finalizaci vyjednání Dohody o volném obchodu

Zdejší článek o nerespektování dosavadních rozhodovacích postupů o zahraniční politice a vynucování diktátu nad zahraniční politikou Bruselem přes tu tzv. kvalifikovanou většinu: Konec práva veto – z Evropské unie se stává autokratický superstát

Ta údajně ‚liberální‘ EU v Evropě zabíjí a ničí skutečnou demokracii, lamentuje Farage

OSN se od Británie domáhá, aby se vzdala ostrovů v Indickém oceáně, ale žádný stát EU se na podporu Britů nepostavil kromě Maďarska

Šéf EU Juncker peskuje ty „tupé“ človíčky, co milují své vlastní zemičky

Merkelová před volbami zlořečí populistům a volá po ‚pro-menšinové‘ Evropě ‚hodnot‘

Byrokrat nominovaný na příštího šéfa EU: Sjednocení Evropy s Afrikou ‚je věcí, k níž jsme předurčeni‘

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na